Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Finance > Finanční zdroje z EU > OP vzdělávání pro konkurenceschopnost


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Kraj Vysočina na workshopu Cestovní ruch a lázeňství: vytváření silnějšího odvětví v Bruselu

Trone
Dne 25. března 2009 se ve Výboru regionů v Bruselu uskutečnil workshop Cestovní ruch a lázeňství: vytváření silnějšího odvětví zorganizovaný Kanceláří kraje Vysočina v Bruselu ve spoluráci s agenturovou CzechTourism a Karlovarským krajem. Workshop byl v pořadí již třetí konferencí v rámci Dnů krajů České republiky v Bruselu, tzv. CzechReg Days (www.czechreg.eu), připravených zastoupeními českých krajů v Bruselu ve spolupráci s Výborem regionů při příležitosti Českého předsednictví.
 

 
 

Cílem workshopu byla především výměna informací ohledně  nástrojů a příležitostí podpory podnikání v cestovním ruchu na evropské, národní i regionální úrovni a také zkušeností s přijímáním, realizací a financováním politiky podpory podnikání v této oblasti.

 

Půldenní kombinovaný workshop zdůraznil narůstající význam cestovního ruchu pro celkový rozvoj krajů a zároveň rozvedl související diskusi o důležitosti spolupráce soukromého a veřejného sektoru, o marketingových strategiích a identifikoval další možné nástroje pro posílení podnikání v cestovním ruchu a lázeňství. Workshop se sestával ze dvou částí – po mezinárodní konferenci následoval mini-veletrh cestovního ruchu.

 

Konference byla určena pro odbornou veřejnost, která se pohybuje v prostředí cestovního ruchu a lázeňství. Jednotlivé bloky vedli přední odborníci z oblasti regionálního rozvoje, podpory podnikání, turismu a lázeňství. Konferenci zahájila Markéta Heřmanová, vedoucí Kanceláře kraje Vysočina v Bruselu, jakožto zástupce hlavního organizátora celého workshopu, poté předala slovo Petru Dolejšímu, ze Stálého zastoupení České republiky při EU a odborníkovi na oblast podnikání a cestovního ruchu, který celou konferenci moderoval. Úvodní slovo pronesli Luc van den Brande, prezident Výboru regionů a hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný. Následující příspěvky na téma „Význam cestovního ruchu pro regionální rozvoj – evropský, národní a regionální pohled, možnosti podpory rozvoje“ prezentovali náměstek ministra pro místní rozvoj Jiří Koliba a radní kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský. Se svými praktickými zkušenostmi ve spolupráci mezi veřejným a soukromým sektorem v oblasti cestovního ruchu se podělily ředitelka organizace Vysočina Tourism Ivana Mahelová a vedoucí oddělení cestovního ruchu z Magistrátu hlavního města Prahy Jana Hudcová. Možnosti podpory podnikání v cestovním ruchu a nástroje posílení této oblasti představili Francesco Ianniello, vedoucí jednotky cestovní ruch Generálního ředitelství pro podnikání a průmysl Evropské komise a doktorka Sigrun Lang, prezidentka Evropské lázeňské asociace. Na závěr konference zazněly případové studie věnované marketingovým strategiím v oblasti regionálního cestovního ruchu, za odbor regionálního rozvoje Moravskoslezského kraje vystoupil Petr Šimčík a italský region Friuli Venezia Giulia reprezentoval Giorgio Perini. Každý z přednášejících přispěl k programu společné konference informacemi z oblasti, na níž se specializuje. Výsledkem tak bylo odborné setkání s komplexní informační základnou, doplněnou o názory i praktické ukázky specialistů na danou oblast.

 

Na následném mini-veletrhu cestovního ruchu, slavnostně zahájeném Vladimírem Müllerem, velvyslancem České republiky v Belgickém království, jednotlivé regiony České republiky, včetně přibližně 40 regionálních subjektů, podnikatelů i odborníků z oblasti cestovního ruchu a lázeňství, prezentovaly konkrétní turistickou nabídku. Kraj Vysočina zde byl zastoupen organizací Vysočina Tourism. Hlavním smyslem veletrhu byla propagace regionů České republiky a jejich klíčových partnerů z oblasti cestovního ruchu a lázeňství. Pozvání na workshop využilo téměř sedm desítek zástupců belgických a lucemburských touroperátorů a odborného tisku, čímž byl vytvořen prostor pro možnost navázání komerčních vztahů jednotlivých podnikatelských subjektů. Součástí mini-veletrhu byla recepce s možností ochutnávky českých regionálních specialit. Vysočina zde nabízela pivo z klášterního pivovaru v Želivi. Díky specifické chuti, která se odlišuje od typických českých piv, mělo klášterní pivo z Vysočiny veliký úspěch.

 

Workshop navštívilo téměř tři sta účastníků z řad odborné veřejnosti, evropských institucí, zástupců zahraničních regionů, touroperátorů i tisku a kombinovanou akci v podobě odborné konference a veletrhu jakožto příležitosti pro navázání obchodních kontaktů mezi českými a belgickými podnikatelskými subjekty hodnotili velmi pozitivně.

 

Romana Nejedlá, Vysočina Tourism, tel: +420 606 775 430

Markéta Heřmanová, zástupce kraje Vysočina v Bruselu, tel. + 32 475 785 203

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.4.2009 / 3.4.2009

Počet návštěv: 12182
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek