Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Kraj diskutuje se starosty v oblasti dopravy, majetku a silničního hospodářství. Tentokrát v Moravských Budějovicích

Kraj diskutuje se starosty v oblasti dopravy, majetku a silničního hospodářství. Tentokrát v Moravských Budějovicích
Na začátku tohoto týdne se v Městském kulturním středisku Beseda uskutečnilo pracovní setkání zástupců Kraje Vysočina a Krajské správy a údržby silnic Vysočiny se starosty ORP Moravské Budějovice. Přibližně třicítce starostek a starostů byly prezentovány nejen připravované akce v oblasti dopravy, včetně plánovaných oprav a modernizací silnic, ale i investiční akce v oblasti majetku nebo informace k Veřejné dopravě Vysočiny. Současně byly představeny chystané programy v oblasti dopravy a bezpečnosti v rámci Fondu Vysočiny i přípravy rozpočtu Kraje Vysočina na rok 2022.
 

 
 

Diskutovalo se o oblastech, které starosty a obce v ORP trápí nejvíce, a to jsou zejména opravy silnic, kvalita rekonstruovaných silnic, koordinace objízdných tras a problémy v návaznosti autobusové a železniční dopravy mezi obcemi v Kraji Vysočina. Dále vážení přetížení nákladních vozidel na silnicích a ničení opravených krajských komunikací právě těmito přetíženými nákladními vozidly.


Za radu kraje se pracovního setkání zúčastnili náměstek hejtmana Miroslav Houška, radní Karel Janoušek a předseda výboru pro strategické projekty Martin Hyský. Dále byli přítomni zástupci Krajské správy a údržby silnic Vysočiny – ředitel Radovan Necid a vedoucí cestmistrovství v Moravských Budějovicích Michal Bartoň. „Na setkání jsem si pro přítomné starostky a starosty připravil přehled silničních investic, které byly v tomto území realizovány v minulosti a také ty, které se aktuálně připravují,“ přiblížil setkání v Moravských Budějovicích náměstek Miroslav Houška a potvrdil, že podobná setkání v jednotlivých obcích s rozšířenou působností plánuje se svými kolegy uskutečnit postupně po celé Vysočině.


MorBud

MorBud

MorBud

  • Kateřina Svobodová, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.10.2021 / 20.10.2021

Počet návštěv: 1798
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek