Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Kraj plánuje výstavbu nového stanoviště záchranářů v Moravských Budějovicích

Kraj plánuje výstavbu nového stanoviště záchranářů v Moravských Budějovicích
Na svém úterním zasedání Rada Kraje Vysočina odsouhlasila záměr vybudovat nové výjezdové stanoviště krajské zdravotnické záchranné služby v Moravských Budějovicích. Pro výstavbu na zelené louce se kraj rozhodl z důvodu nevyhovujících parametrů aktuálního stanoviště zdravotníků v budově polikliniky. Do nových prostor odhadem za 22 milionů korun by se mohli záchranáři stěhovat už v roce 2013. „Důležitým faktorem pro realizaci stavby je dobrá kondice krajského rozpočtu. Nic jiného by budování nové záchranky nemělo ohrozit,“ uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku.
 

 
 

Kvůli nové budově zdravotnické záchranné služby se vedení Kraje Vysočina rozhodlo zadat vypracování několika posudků. Výsledky odborných dokumentů upozorňují na překážky, které záchranáře při výjezdu často limituji. „Stávající sídlo záchranky v Moravských Budějovicích nenabízí záchranářům odpovídající standard. Tříčlenná posádka prozatím přebývá v podkrovních prostorách polikliniky. Při zásahu musí doběhnout přes dvůr k sanitce, která je zaparkovaná v malé garáži, kam se s obtížemi vejde samotné vozidlo. Ještě, než se k vozidlu posádka vůbec dostane, musí si sama manuálně otevřít těžká kovová vrata,“ přiblížil ve zkratce každodenní překážky tamějších lékařů Libor Joukl. Novostavba by proto měla odpovídat všem požadavkům záchranářů a pomoc by měla vyjíždět k pacientům od nahlášení do dvou minut. Pro umístění nového stanoviště byla vybrána ve spolupráci s městem lokalita na okraji Moravských Budějovic s možností napojení na hlavní tah ve směru na Jemnici.

 

Kraj se při stavbě zatím posledních výjezdových stanovišť pro zdravotnické záchranáře drží stejného osvědčeného modelu. V minulosti tak předal k užívání stanoviště v Jemnici nebo v Kamenici nad Lipou a Velkém Meziříčí. „Náklady na výstavbu stanice pokryje rozpočet Kraje Vysočina. Předpokládané výdaje se pohybují okolo 22 milionů korun. Ty se můžou měnit podle nabídek dodavatelských společností v běžném výběrovém řízení,“ uzavřel náměstek Libo Joukl.

 

Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina disponuje aktuálně sítí 27 profesionálními posádkami, které slouží ve 20 stanovištích rozmístěných po celém regionu s pokrytím 6 796 kilometrů čtverečních a dojezdovými časy pod hranicí 20 minut.

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 22.3.2012 / 22.3.2012

Počet návštěv: 16116
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek