Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Kraj podpoří plánovanou stavbu atletického tunelu v Třebíči více než šesti miliony korun

Na návrh krajské rady bude za dva týdny Zastupitelstvo Kraje Vysočina schvalovat více než šestimilionovou podporu pro TJ Spartak Třebíč určenou na stavbu prvního atletického tunelu v regionu. Stavba za 41 milionů korun by měla být spolufinancována městem Třebíč i Národní sportovní agenturou. "Mluvíme o projektu, který v kraji ještě není, sportovci musí za takovou infrastrukturou dojíždět do jiných regionů. Vybudování má podporu jak Českého atletického svazu, tak Krajského atletického svazu," řekl na tiskové konferenci Jan Břížďala, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.
 

 
 

Navržená podpora Kraje Vysočina ve výši 6,16 milionu korun má pokrýt 15 procent nákladů, stejnou spoluúčast už dříve schválilo zastupitelstvo města Třebíče, žádost o dotaci na Národní sportovní agenturu podá organizace TJ Spartak Třebíč pravděpodobně na konci května. Tunel by měl stát na východní straně atletického stadionu v ulici Manželů Curieových v Třebíči. Tunel, na který má investor platné stavební povolení a jehož stavba by měla trvat cca osm měsíců, by mohl začít sloužit v příštím roce.

Atletický tunel má sloužit k zimní přípravě sportovců, případně v létě za nepříznivých klimatických podmínek. V případě závodů bude sloužit jako místo pro rozcvičování atletů. Součástí projektu tunelu jsou badmintonové kurty. Prostor nabídne vysokou variabilitu –půjde rozdělit na tři samostatné plochy. „Nové tréninkové kapacity najdou uplatnění nejen pro samotné atlety z celého regionu jako centra talentované mládeže, ale využívány budou moci být i ze strany středních i základních škol nejen pro rozšíření výuky tělesné výchovy,“ doplnil Jan Břížďala.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.4.2021 / 28.4.2021

Počet návštěv: 1669
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek