Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Kraj pošle 1,6 milionu korun na obnovu objektů v památkově chráněných územích

Majitelům budov a dalších objektů v památkově chráněných územích přispěje kraj z Fondu Vysočiny na jejich opravu a rehabilitaci. V rámci grantového programu Památkově chráněná území 2017 si 19 žadatelů rozdělí částku 1,6 milionu korun. „Peníze jsou určeny pro objekty, které nemají status památky, ale nacházejí se v památkově chráněném území. Letos se z krajské dotace podaří opravit několik fasád historických domů, vstupní vrata, vyměnit okna nebo renovovat pavlače,“ vyjmenovala náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.
 

 
 

Nejvíce peněz půjde na opravy fasád historických staveb. Nový kabát dostane například bývalý zámecký lihovar v Jaroměřicích nad Rokytnou, historické domy v Polné a v Telči nebo budova bývalého kina v Havlíčkově Brodě, zde se navíc kromě fasády vymění i okna a vstupní dveře. Maximální výše dotace 100 000 korun pomůže také s celkovou renovací historických pavlačí v měšťanských domech v Telči a Třebíči. Dotace na tyto akce schválila tento týden krajská rada, dotace pro města budou schvalovat krajští zastupitelé na svém jednání 9. května. Samosprávy plánují využít peníze zejména na opravy fasád historických budov ve svém majetku. To se týká například Havlíčkova Brodu a Počátek.

 

„Každoročně obdržíme více žádostí, než můžeme z programu Památkově chráněná území podpořit. Letos se nám sešlo celkem 27 požadavků za více jak dva miliony korun. Dvě žádosti jsme museli vyřadit kvůli administrativním chybám, v jednom případě byla dotace krácena a šesti žádostem jsme kvůli nedostatku alokovaných peněz nemohli vyhovět,“ doplnila Jana Fischerová.


Grantový program Památkově chráněná území vyhlašuje Kraj Vysočina od roku 2010 a za tu dobu přispěl  na obnovu nepamátkových objektů na svém území částkou přibližně 9,5 milionu korun.  • Jaroslava Panáčková, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.4.2017 / 27.4.2017

Počet návštěv: 7129
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek