Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Kraj připravuje další rekonstrukci silnic na Pacovsku. Tentokrát jde o úsek z Lukavce směr středočeské Čechtice

Rada Kraje Vysočina dnes vyhlásila veřejnou zakázku projektu II/128, II/150 Lukavec – hr. kraje, která zahrnuje rekonstrukci silnic II/128 a II/150 mezi městysem Lukavec a obcí Nové Práchňany na hranicích se Středočeským krajem. Jde o modernizaci přibližně tříkilometrového úseku, z velké části povede silnice v místě původní trasy, pouze v místech se zhoršenými směrovými poměry je navržena přeložka původní silnice. Zároveň budou na trase zrekonstruovány tři stávající mosty. Stavební práce by měly být hotové do konce října příštího roku a modernizovaný úsek plynule naváže na nově budovaný obchvat Lukavce.
 

 
 

„Obě stavby se časově potkají, ale stavební práce budou navazovat tak, aby dopravní omezení nebránila obsluze městyse Lukavec. To znamená, že v letošním roce budou na této stavbě provedeny zejména přípravné práce a současně se stihnou vybudovat nová napojení obchvatu Lukavce ve směru na Vyklantice a Pacov. Pro příští rok by tak obchvat už neměl představovat žádné výrazné omezení dopravy,“ informoval náměstek hejtmana pro oblast dopravy Miroslav Houška.

 

Stavba v úseku Lukavec – Nové Práchňany je plánována na tři etapy, které budou realizovány a uváděny do provozu postupně, aby byla co nejméně omezována doprava v místě a v co největší možné míře zajištěna autobusová obsluha území. Tři stávající mosty na trase budou zdemolovány a nově vystavěny. Součástí rekonstrukce bude také úprava autobusových zastávek u rybníka Šebíř, úprava hráze včetně rekonstrukce propustku z rybníka a položení chráničky pro síť Rowanet. Položení finální obrusné bude následně v celém úseku provedeno za úplné uzavírky.

 

Část nákladů, které jsou v tuto chvíli odhadovány na více než 100 milionů korun, pokryje dotace z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši přibližně 60 milionů korun.


irop

  • Tomáš Pípal, Radek Žižka, Aneta Bulíčková, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.5.2021 / 25.5.2021

Počet návštěv: 2328
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek