Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Kraj připravuje opravy záchranky v Třebíči

sanitka
Kraj Vysočina uvažuje o stavbě zcela nového výjezdového stanoviště Zdravotnické záchranné služby v Třebíči. Stávající prostory v objektu "Gigant" v zadní části areálu krajské Nemocnice Třebíč jsou provozně nevyhovující a dosluhují. Budoucí objekt oblastního výjezdového stanoviště vč. heliportu má být situován v těsné blízkosti nemocnice u Janáčkova stromořadí. "Kraj nyní připravuje projektovou dokumentaci a spustí stavební řízení. Zahájení stavebních prací je odvislé od naplněnosti budoucích rozpočtů kraje," uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana kraje Vysočina pro oblast majetku.
 

 
 

Optimistická varianta počítá s tím, že stavba nového výjezdového stanoviště s garážemi začne ve druhé půlce příštího roku. Nejdříve na podzim roku 2012 by kraj stavbu převzal. "Vzhledem k předpokládanému výhledu vývoje rozpočtu je třeba předeslat, že jsme připraveni i na variantu, že výstavba nové budovy a heliportu počká zhruba rok na rozpočtově příznivější dobu," upozornil Libor Joukl.

 

Areál záchranářů je navržen v těsné návaznosti na stávající areál Nemocnice Třebíč.  Provozní dvoupodlažní budova má vyrůst v blízkosti obslužné komunikace, která bude pro potřeby dostupnosti záchranky prodloužena. Stavbě bude předcházet plánovaná demolice klasické zděné zástavby, objekt skladové dřevostavby. Součástí projektu je také severně umístěný nový heliport.

 

Kraj původně zvažoval umístění záchranářů do blízkosti objektu Hasičského záchranného sboru v Třebíči. Z tohoto řešení však z důvodů nesourodé logistiky řízení výjezdů sešlo.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.5.2010 / 25.5.2010

Počet návštěv: 25404
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek