Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Kraj Vysočina chce poslat Jihomoravskému kraji dar 10 milionů korun

V souvislosti se včerejšími živelnými událostmi v oblasti Hodonínska a Břeclavska je Kraj Vysočina připraven poskytnout sousednímu Jihomoravskému kraji dar ve výši 10 milionů korun na odstranění následků ničivých bouřek. „O konkrétním využití daru si následně rozhodne přímo Jihomoravský kraj podle situace a svých aktuálních potřeb. Už od včerejšího večera jsem ve spojení s panem hejtmanem Grolichem a řešíme, v čem by mohla Vysočina podat jižní Moravě pomocnou ruku. Ještě v noci a hned ráno vyjeli pomáhat do postižených obcí také krajští hasiči a záchranáři,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. Poskytnutí daru Jihomoravskému kraji bude schvalovat krajské zastupitelstvo na jednání v mimořádném termínu 5. července.
 

 
 

Kvůli co nejrychlejšímu poskytnutí pomoci byl červencový termín krajského zastupitelstva stanoven už dnes, zároveň s odesláním pozvánky. „Bohužel zákon o krajích neumožňuje okamžité svolání zastupitelstva kraje ze dne na den, ale musíme dodržet desetidenní lhůtu, po kterou musí být pozvánka zveřejněna na úřední desce. Pondělí 5. července je prvním dnem, který následuje po uplynutí této lhůty,“ sdělil ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec.

 

Kraj Vysočina bezprostředně nabídl Jihomoravskému kraji také 50 volných lůžek v Domově pro seniory v Křižanově, případně přesun volných lůžek do vybrané lokality. „Obracejí se na nás i starostky a starostové našich obcí, kteří jsou připraveni a chtějí také pomoci. Podle informací, které mám k dispozici, potřebuje nyní Jihomoravský kraj spíše finanční a technickou pomoc než ryze humanitární. Doporučuji veškeré případné aktivity konzultovat předem s krizovým štábem Jihomoravského kraje,“ zdůraznil hejtman Vítězslav Schrek s tím, že lze využít krizovou linku Jihomoravského kraje zřízenou pro podobné účely na telefonním čísle 800 129 921.  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.6.2021 / 25.6.2021

Počet návštěv: 1923
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek