Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Kraj Vysočina má nový Portál územního plánování

Kraj Vysočina má nový Portál územního plánování
Kraj Vysočina oficiálně spouští vlastní Portál územního plánování. „Jedná se o důležitý informační portál o územním plánování v Kraji Vysočina, jehož prostřednictvím je jednotným způsobem zajišťován rychlý a srozumitelný přístup k územně plánovací dokumentaci všech obcí na Vysočině, včetně Zásad územního rozvoje Kraje Vysočina. Cílem je, aby portál sloužil široké veřejnosti, odborníkům z oboru územního plánování a souvisejících oborů i zaměstnancům veřejné správy,“ vysvětluje hlavní přínosy portálu náměstkyně hejtmana Hana Hajnová. S novým Portálem územního plánování bude možné se seznámit online prostřednictvím webináře, který je naplánován na středu 2. června 2021 od 16.00 hod.
 

 
 

Portál umožňuje vyhledání územně plánovací dokumentace a územních studií pro vybranou obec nebo přímo pro konkrétní parcelu. Lze tak získat kompletní přehled o dostupné dokumentaci územních plánů v dané obci s možností zobrazení jejich výkresů v mapě a dokonce stažení celé dokumentace. Dále je možné zobrazit konkrétní podmínky, které stanovuje územní plán pro danou parcelu. 

 

Portál také prezentuje jednotnou formou územně plánovací podklady, mezi které patří například technická infrastruktura,  vymezení jevů ochrany přírody a mnoho dalších hodnot, limitů  a záměrů v území. Součástí a výhodou portálu je také výdejní modul, kde si registrovaní uživatelé mohou požádat o výdej prostorových dat.

 

„Portál územního plánování Kraje Vysočina vznikal 18 měsíců a je výsledkem spolupráce zaměstnanců krajského úřadu na úseku územního plánování, GIS a informatiky. Klíčovým prvkem v přípravě portálu byl také prvotní průzkum potřeb v obcích i jejich aktivní zapojení v realizační fázi, zejména obcí s rozšířenou působností,“ říká jeden z tvůrců portálu Petr Jirásek z krajského odboru územního plánování a stavebního řádu. Dodavatelem technického řešení bylo uskupení firem Vars, Georeal a T-MAPY.

 

Portál územního plánování Kraje Vysočina: pupo.kr-vysocina.cz

 

Webinář k představení nového Portálu územního plánování Kraje Vysočina –  2. června 2021 v 16.00. Připojení ONLINE prostřednictvím odkazu na webu https://gis.kr-vysocina.cz.V rámci webináře budou prezentovány různé možnosti využití tohoto portálu, a to jak v rámci mapového atlasu, tak prohlížení evidence územních plánů.


pup

  • Petr Jirásek, odbor územního plánování a stavebního řádu, a Martin Tejkal, odbor informatiky
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.5.2021 / 25.5.2021

Počet návštěv: 2380
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek