Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Kraj Vysočina podporuje spolupráci na projektu Paměť národa

Kraj Vysočina podporuje spolupráci na projektu Paměť národa
Kraj Vysočina a zapsaný ústav POST BELLUM podepíší memorandum o spolupráci. „Podpis memoranda je pro nás prestižní záležitostí a ze strany kraje jde o vyjádření symbolické podpory projektu Paměť národa, který zaznamenává vzpomínky a odkazy pamětníků 20. stolení,“ přiblížil hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. Kraj v memorandu deklaruje, že chce pomáhat při natáčení, uchovávání a prezentování vzpomínek obyvatel Kraje Vysočina a vzpomínek vážící se k tomuto kraji, zároveň chce podporovat společné osvětové akce pro studenty i veřejnost.
 

 
 

V rámci projektu Paměť národa jsou už 20 let nahrávány, sbírány a zaznamenávány vzpomínky pamětníků zásadních událostí 20. století, ať už v audio nebo video verzi, s cílem uchovat je pro další generace. V Kraji Vysočina do projektu zapojilo už několik středních škol, které jednak hledají a natáčí příběhy konkrétních lidí, nebo jako Gymnázium Třebíč organizují Běh pro Paměť národa. Stejnou aktivitu plánují do budoucna zorganizovat také studenti a učitelé z jihlavského gymnázia. „Studenti gymnázií z Havlíčkova Brodu, Třebíče a Moravských Budějovic už pro Paměť národa zpracovali 32 příběhů pamětníků. V rámci projektu Příběhy našich sousedů mají za úkol nejen najít a vyzpovídat zajímavou osobnost ze svého okolí, ale také vyprávění zaznamenat a zároveň prozkoumat dostupné materiály v archivech. Výsledkem je pak rozhlasová, televizní nebo psaná reportáž, kterou studenti odprezentují před veřejností,“ popisuje krajský radní pro oblast školství Jan Břížďala.

 

Nejbližší pobočky neziskové organizace POST BELLUM sídlí v Českých Budějovicích a Hradci Králové, její pracoviště se nachází i v Pardubicích. Není vyloučeno, že v budoucnu by mohlo vzniknout kontaktní místo také na Vysočině. Slavnostní podpis memoranda se plánuje při konání Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava na konci října.


pametnaroda.cz

institut.pametnaroda.cz 


Foto: Studenti Gymnázia Třebíč a Jihlava navštívili Institut Paměti národa v Pardubicích

institut paměti národa

  • tisk@kr-vysocina.cz  

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.9.2022 / 27.9.2022

Počet návštěv: 861
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek