Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Kraj Vysočina se zapsal do České knihy rekordů

Vysočina v pohybu
Neděle 28. ledna patřila v nákupním centru City Park Jihlava akci Vysočina v pohybu, jejímž cílem byla propagace volnočasových aktivit v celém regionu. „Cílem akce bylo přitáhnout děti ke sportům a dalším aktivitám, aby svůj volný čas využili smysluplně a neseděly jen u počítače“ uvedl 1. náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Franěk. Během odpoledne padl i nový český rekord - největší déšť ping-pongových míčků.
 

 
 

V rámci tříhodinového programu viděli návštěvníci City Parku zumbu v podání tanečního studia Essi Jihlava, exhibici kickboxu, parkourové vystoupení skupiny Strenght of motion nebo breakdance vystoupení skupiny „NŘBS“. Nechyběly ani ukázky moderní gymnastiky, indiánských tanců a freestylová fotbalová show Petra Zacha.

 

Přímo na pasáži vznikla improvizovaná aréna na stolní tenis, ve které se představili hráči klubu HB Ostrov Havlíčkův Brod, jedni z nejlepších současných českých hráčů Tomáš Tregler a Pavel Širuček, mistři Evropy David Štěpánek a František Kanta a v exhibici legendy českého stolního tenisu Milan Orlowski a Jindřich Panský.

 

Uprostřed programu se ze sítě zavěšené vysoko nad hlavami návštěvníků vysypalo 3 000 očíslovaných ping-pongových míčků. Poté, co se snesly mezi chytající diváky, posloužily jako los k získání cen v podobě volných vstupenek do turistických cílů zřizovaných Krajem Vysočina a na sportovní akce významných sportovních klubů z Vysočiny. „Potvrzuji, že do České knihy rekordů se zapíše nový rekord. Byl to největší počet míčků ve vzduchu spuštěných v jednu chvíli,“ uvedl přímo na místě zástupce pelhřimovské Agentury Dobrý den Miroslav Marek.

 

Pořadatelem akce byl Kraj Vysočina ve spolupráci s nákupním centrem City Park Jihlava, DDM Jihlava, Střediskem volného čau Active a Radou dětí a mládeže Kraje Vysočina.   • Ondřej Rázl, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    razl.o@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 29.1.2018 / 29.1.2018

Počet návštěv: 7463
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek