Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Mapa webu


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Krajská knihovna Vysočiny uvítala na své půdě trenéry paměti

Krajská knihovna Vysočiny se stěhuje do nových prostor
Ve dnech 25.–26. dubna 2022 probíhal v Krajské knihovně Vysočiny mezinárodní seminář Hrátky s pamětí. Je určený všem knihovníkům, trenérům paměti, kteří v knihovnách pro různé cílové skupiny připravují aktivizační programy zaměřené na práci s pamětí jako interaktivní formu vzdělávání, a jsou držiteli certifikátů trenéra paměti České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging I.–III. stupně.
 

 
 

Program semináře byl zaměřen na výměnu praktických zkušeností a osvědčených metod práce potřebných pro tréninkové programy, zároveň je součástí kontinuálního vzdělávání v rámci akreditovaného vzdělávacího systému ČSTPMJ (České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging). Seminář byl rozdělen do dvou bloků; první byl veden odborníky z různých oblastí (sociální služby, vzdělávání, osobní rozvoj), druhý sestával z příspěvků z řad samotných účastníků a byl plný příkladů dobré praxe zejména v práci se seniory, kteří tvoří nejpočetnější skupinu účastníků kurzů trénování paměti.


Semináře se zúčastnili a milými slovy všechny přítomné přivítali také zástupci města a kraje – starosta města Havlíčkův Brod Jan Tecl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina Roman Fabeš, vedoucí Odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Krajského úřadu Kraje Vysočina Ladislav Seidl.


Krajská knihovna Vysočiny nebyla vybrána pro pořádání letošního ročníku semináře náhodně, právě před 20 lety zde první tréninky paměti zahájila Jana Vejsadová, která zároveň celý seminář moderovala, a sama zavzpomínala na uplynulé dvacetiletí strávené s trénováním paměti, ať už v Krajské knihovně Vysočiny, nebo v různých koutech celé České republiky.


Celý projekt byl realizován s finanční podporou MK ČR a SKIP ČR.

Z mezinárodního semináře Hrátky s pamětí
 
 
Zodpovídá: Pavla Bőhmová, DiS.
Vytvořeno / změněno: 3.5.2022 / 3.5.2022

Počet návštěv: 775
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek