Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2015 > Květen

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Krajské kolo soutěže Mladý cyklista a finále soutěže Cyklista Vysočiny

Mladý cyklista
Na dětském dopravním hřišti ZŠ Husova v Náměšti nad Oslavou se ve středu 27. května 2015 konalo krajské kolo tradiční dopravní soutěže Mladý cyklista, do kterého postoupily nejlepší týmy z okresních kol. „Zároveň jsme se letos poprvé rozhodli uspořádat i soutěž Cyklista Vysočiny, do které poustoupily tři nejlepší týmy z každého okresu. Chtěli jsme tak dát šanci více soutěžícím,“ říká náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl, pod jehož záštitou se obě soutěže konaly. Slavnostního zahájení soutěže se zúčastnila i radní Kraje Vysočina pro oblast školství mládeže a sportu Jana Fialová.

Do Náměště nad Oslavou se sjelo více než osmdesát dětí ze základních škol z celé Vysočiny, které se v průběhu celého dne utkaly v několika disciplínách. V rámci soutěže Cyklista Vysočiny soutěžící ve dvou věkových kategoriích absolvovali test pravidel provozu na pozemních komunikacích, jízdu po dětském dopravním hřišti pod dohledem Policie ČR, jízdu zručnosti a vyzkoušeli si i zásady poskytování první pomoci. Součástí soutěže Mladý cyklista pak byla ještě práce s mapou, které prověřila orientační schopnosti soutěžících. Nejlepší týmy budou Kraj Vysočina reprezentovat na celostátním kole, které se uskuteční od 16. do 18. června v Chomutově. Za I. kategorii to bude ZŠ Týnská, Třebíč, kategorii II. bude reprezentovat tým cyklistů ze ZŠ a MŠ Osová Bítýška.

Obě soutěže uspořádal Kraj Vysočina ve spolupráci s Policií ČR a Českým červeným křížem Havlíčkův Brod a BESIPem.

nejlepší dívka: Lenka Tůmová, ZŠ Týnská, Třebíč

„Nejtěžší pro mě byla jízda zručnosti, kde mně největší problémy dělala kolejnice. Naopak poměrně lehké mi přišel test pravidel provozu na pozemních komunikacích.“

nejlepší chlapec: Vojtěch Stránský, ZŠ a MŠ Osová Bítýška

„Hodně těžká byla disciplína, ve které jsme se museli zorientovat v mapě a naplánovat cestu.“

II. kategorie

1. ZŠ a MŠ Osová Bítýška

2. ZŠ a MŠ Bartuškova, Třebíč

4. ZŠ Konečná, Havlíčkův Brod

nejlepší dívka: Anna Machová, ZŠ a MŠ Osová Bítýška

„Vůbec mi nešla zdravověda. Měla jsem ošetřit žilné a tepenné krvácení, ale dostala jsem pět trestných bodů. Naopak se mi dařilo v testu pravidel silničního provozu.“

nejlepší chlapec: Jiří Kantor, ZŠ Bartuškova, Třebíč

„Obtížná byla jízda zručnosti. V jednu chvíli se mi zkroutily řídítka a měl jsem co dělat, abych z kola nespadl.“

Výsledky soutěže Cyklista Vysočiny:

2. ZŠ Týnská, Třebíč

2. ZŠ Nížkov

3. ZŠ a MŠ Bartuškova, Třebíč

nejlepší chlapec: Josef Vlček, Základní škola Nížkov

Vyhlášení soutěže Cyklista Vysočiny proběhlo na Letecké základně v Náměšti nad Oslavou, kde byla pro všechny účastníky soutěže připravená i exkurze.

Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 27.5.2015 / 27.5.2015

Počet návštěv: 10302