Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Krajské nemocnice dostanou více peněz za pohotovost

Krajské nemocnice dostanou více peněz za pohotovost
Rada Kraje Vysočina schválila navýšení ročního příspěvku na zajištění pohotovostní služby pro každou krajskou nemocnici o jeden milion korun. „Kraj Vysočina každoročně rozděluje do svých nemocnic stejným dílem přibližně 20 milionů korun na zajištění lékařské pohotovosti. Tato částka však nedokáže pokrýt skutečné náklady, které nemocnicím s poskytováním služby vznikají. Rostou nejen mzdové náklady, ale nově musí nemocnice zabezpečit lékárenskou pohotovost o svátcích, což donedávna suplovaly lékárny ve velkých obchodních centrech,“ uvedl Vladimír Novotný, náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví.
 

 
 

Kraj Vysočina je ze zákona povinen zajistit pohotovostní služby na svém území, což zahrnuje lékařské, lékárenské i zubařské pohotovostní služby, a také ohledání těl zemřelých mimo zdravotnická zařízení. „Vzhledem k tomu, že se v současné době terén na lékařské pohotovostní službě podílí jen velmi omezeně, a zajištění tak leží především na lékařích našich nemocnic, vzniká tím obrovská zátěž těchto lékařů, zejména na urgentních provozech. Nemocnicím tak každoročně vzniká ztráta, která se negativně promítá do jejich hospodaření. Zvýšený příspěvek od kraje by měl nemocnicím tuto ztrátu kompenzovat,“ dodal náměstek hejtmana Vladimír Novotný.


Pohotovostní službu vyhledalo na Vysočině v loňském roce v nemocnicích v Jihlavě, Třebíči, Havlíčkově Brodě, Pelhřimově a Novém Městě na Moravě asi 33 tisíc lidí. 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.4.2017 / 25.4.2017

Počet návštěv: 10119
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek