Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Krajské policejní ředitelství v Jihlavě zahájí bez provizórií

Stavební práce na rekonstrukci budovy bývalého okresního soudu pro nové krajské policejní ředitelství v Jihlavě skončily, v úterý bude objekt zkoulaudován. Krajské ředitelství začne pracovat od 1. ledna 2010 bez jakýchkoliv provizórií. Vysočina je prvním novým krajským policejním ředitelstvím, které je stoprocentně dislokačně připraveno.
 

 
 

Nová krajská policejní ředitelství vznikají od začátku příštího roku v šesti krajích. Kromě Vysočiny je jejich příprava v dobrém stavu také ve Zlínském a Olomouckém kraji. "Ale například Karlovarský a Liberecký kraj budou pracovat v provizoriu až do vybudování nových krajských ředitelství někdy během roku 2011. Podobně tomu bude v Pardubickém kraji, kde rekonstrukce rovněž potrvá do roku 2011," řekl policejní prezident Oldřich Martinů. Celkové náklady na přípravu budov podle něj převyšují miliardu korun.

 Vysočina má na příští rok schváleno 1350 tabulkových policejních míst, což proti letošku znamená nárůst o 152 policistů. O 91 na 270 vzroste i počet občanských zaměstnanců. Podle Martinů by však kvůli celkovému podstavu, který u policie dosahuje přibližně 6,5 procenta, mělo zůstat neobsazeno zhruba 87 pracovních pozic.

 Vznik samostatného krajského ředitelství Policie ČR na Vysočině přináší řadu změn. "Nad rámec současného početního stavu jednotlivých dopravních inspektorátů například vzniká krajské dopravní družstvo s 27 dopravními specialisty," řekl nový krajský policejní ředitel na Vysočině Josef Bačkovský. Téměř šest desítek policistů bude začleněno v pohotovostním eskortním oddílu. Zvláštní odbor bude mít na starosti závažnou trestnou činnost, kterou dosud zajišťovalo ředitelství Jihomoravského kraje.

 Pod jedno velení se sloučí dosavadní oddělení dálniční policie v Bernarticích, Velkém Beranově a Domašově, které bude mít na starosti celý úsek dálnice D1 přes Vysočinu v délce 92,5 kilometru. "Celkem zde bude 77 policistů, řidiči je budou vidět daleko častěji než dosud," prohlásil Bačkovský. Kromě dálničního oddělení ve Velkém Beranově a územních odborů v bývalých okresech bude pod krajské ředitelství spadat také integrované operační středisko a zásahová jednotka Jaderné elektrárny Dukovany.

 Náklady na stavební úpravy budovy dosáhly v Jihlavě 64 milionů Kč. Objekt je ve vlastnictví policie, uvolnil se po odchodu soudu a státního zastupitelství. Úpravy trvaly několik měsíců. Na půdě vznikly nové kanceláře a specializovaná pracoviště, v podzemí je moderní střelnice nutná pro běžný výcvik, rekonstrukce se dočkaly i ostatní prostory v budově. "S vybavením budovy kancelářským nábytkem pomáhá bezmála pěti miliony také kraj Vysočina. První krajští policejní úředníci na nově vybavená pracoviště usednou podle našich informací už první půlce února," doplnil hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 Na slavnostním setkání u příležitosti vzniku a zahájení činnosti Krajského ředitelství policie kraje Vysočina předal hejtman kraje novému ředitelství čestný prapor. Několik desítek policistů a osobností z veřejné správy dostalo v souvislosti se vznikem krajského ředitelství pamětní medaili. Mezi nimi figurovalo také jméno hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka, jeho předchůdce Miloše Vystrčila a ředitele Krajského úřadu kraje Vysočina Zdeňka Kadlece.

 

  • Zdroj ČTK, autor Jaroslav Buček, text je dopněn o informace kraje Vysočina
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.12.2009 / 15.12.2009

Počet návštěv: 25415
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek