Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Krčál : Sociální služby pomohly talentovaným dětem

Talentovaným dětem ze Žďárska, které se aktivně zabývají bikrosem a dalšími sportovními disciplínami, které jsou sdruženy pod Automotoklub v Hamrech nad Sázavou, předal radní kraje Vysočina vyřazený autobus. Ten předtím využívaly handicapované děti z Diagnostického ústavu sociální péče v Černovicích. Stalo se tak po rozhodnutí Rady kraje Vysočina.
 

 
 

Automotoklub v Hamrech nad Sázavou má velkou tradici v oblasti výchovy talentovaných dětí, které se zabývají cyklotrialem a bikrosem.  Z republikových soutěží si pravidelně vozí několik desítek prestižních ocenění, která dokumentují, že v Hamrech nad Sázavou vyrůstá mnoho národních hvězd. Členové a rodiče sdružení si vybudovali specielní dráhu pro tento druh sportu a zde pořádají celou řadu svých soutěžních klání. Co členové klubu dovedou, předvedli přímo dětem v Černovicích. Skoky na kole, přejezdy nejrůznějších překážek, ale i výškové překonání, při kterém se nám všem tajil dech. Handicapované děti v Diagnostickém ústavu sociální péče v Černovicích, jehož zřizovatelem je kraj Vysočina, se také budou těšit na pozvání do Hamrů nad Sázavou, kde proběhne sportovní den jehož součástí bude celorepublikové klání.

 „Jsem velice rád, že jsme mohli pomoci tak nadějnému klubu, který má ve svém středu mnoho talentů. Společně s dětmi z ústavu z Černovic jsem byl doslova ohromem výkony všech kategorií sportovců. Autobus, který jsme přestali používat, jim zcela určitě pomůže k překonání dalších nástrah, které se v tomto sportu běžně vyskytují. Doufám, že vznikne neformální přátelství mezi našimi dětmi z Černovic a dětmi z Hamrů nad Sázavou,“ řekl radní kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.3.2010 / 25.3.2010

Počet návštěv: 26503
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek