Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Tiskové zprávy - květen 2014

 
 
 • Čtyřicítka nejlepších ze soutěže Poznej Vysočinu si užila Prahu (20.5.2014)
  Poznej Vysočinu - exkurze Prahy

  Definitivní tečku za pátým ročníkem soutěže pro žáky základních škol a víceletých gymnázií Poznej Vysočinu udělal dvoudenní výlet do Prahy, organizovaný krajským úřadem pro čtyřicet nejlepších řešitelů. Mimo divadelního představení v Hudebním divadle Karlín měli výherci možnost prohlédnout si krásy hlavního města, výstavu dinosaurů a v neposlední řadě se i setkat za účasti Jiřího Běhounka, hejtmana Kraje Vysočina, přímo v jednacím sále Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky s předsedou Janem Hamáčkem. „Prvopočáteční ostych se během chvíle vytratil a studenti zvídavými dotazy přítomné politiky nešetřili. Mohli si tak udělat obrázek o fungování jedné z komor našeho parlamentu,“ vyhodnotil samotné setkání Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina, který výherce soutěže po oba dny doprovázel.

   
 • Školy na Pelhřimovsku začínají stavět z Merkuru (20.5.2014)
  Školy na Pelhřimovsku začínají stavět z Merkuru

  Všechny základní školy v Pelhřimově, ZŠ v Kamenici nad Lipou a ZŠ Humpolec, Hálkova se tento týden připojily k projektu Merkury do škol, jehož ostrý start je ohlášen na začátek nového školního roku – tedy v září 2014. Za téměř dvěstě tisíc korun bylo pořízeno šedesát stavebnic Merkur. Projekt na Pelhřimovsku finančně podpořilo město Pelhřimov a společnost Agrostroj Pelhřimov a.s. „Technické obory na základních školách by měly mít minimálně stejnou váhu a prostor jako má dnes výuka hudební a výtvarné výchovy. Současné školské výukové plány jsou orientovány na zbytečně hodně teorie, chybí praxe, odpovídající pomůcky. Důsledkem je chybějící zručnost,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Vysočina je vidět za oceánem (19.5.2014)
  TV

  Kraj Vysočina navázal spolupráci s Česko-americkou televizí Czech American TV. V minulých týdnech tato nezisková organizace, která vznikla před devíti lety v Chicagu a je podporovaná partnerskými subjekty, odvysílala několik pořadů o Kraji Vysočina. Jednalo se o snímky pořízené Krajem Vysočina pro všeobecnou propagaci nejen doma, ale i v zahraničí. Pořady jsou dostupné v archivech na www.catvusa.com v sekci Video Archives – Complete Broadcasts. Výsledkem spolupráce je zviditelnění českých regionů, přispění k osvětě o jejich kulturním dědictví a k udržení českých tradic v zahraničí.

   
 • Nový přístroj pro novorozence v Třebíči (19.5.2014)
  Nový přístroj pro novorozence v Třebíči

  Pro nejmenší pacienty dětského oddělení Nemocnice Třebíč je k dispozici nový moderní přístroj systému podpůrného dýchání v hodnotě 404 tisíc kokrun. Přístroj byl předán primářce dětského oddělení MUDr. Aleně Holubové 16. května 2014 na závěr jedenáctého ročníku benefičního koncertu Děti dětem. Občanské sdružení Kids For Kids, které v divadle PASÁŽ koncert už tradičně připravuje, zorganizovalo v rámci benefice vystoupení čtyř stovek žáků ZUŠ Třebíč včetně hostů ze ZUŠ Havlíčkův Brod, sboru Coruscante, skupiny MAGNIS a smyčcového kvartetu Cordial String Quartet.

   
 • Nemocnice Havlíčkův Brod má nové CT (19.5.2014)
  CT

  Radiodiagnostické oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod získalo nového, vysoce moderního pomocníka pro diagnostiku – je jím počítačový tomograf Philips Ingenuity Core 128 v hodnotě necelých 15 miliónů korun. Nákup přístroje finančně podpořil více než 11 milióny korun Kraj Vysočina. Do provozu byl přístroj uveden 13. května 2014 a slavnostně pokřtěn 19. května 2014 za účasti zástupců Kraje Vysočina, Města Havlíčkův Brod, firmy Philips a dodavatelské společnosti Medinet.

   
 • Česko-rakouská spolupráce počítá s dalšími projekty (19.5.2014)
  Česko-rakouská spolupráce počítá s dalšími projekty

  Na začátku května se ve Vídni konalo už 15. zasedání Monitorovacího výboru Operačního programu Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007 - 2013. Na tomto výboru byly také projednávány projekty, jejichž realizace bude ještě probíhat do konce tohoto programovacího období.

   
 • Mladí hokejisté z Vysočiny vyhráli turnaj ve francouzské Remeši (19.5.2014)
  Mladí hokejisté z Vysočiny vyhráli turnaj ve francouzské Remeši

  Dorostenecký tým složený z hráčů Pelhřimova, Havlíčkova Brodu a Jihlavy se pod hlavičkou HC Lední medvědi Pelhřimov zúčastnil minulý týden turnaje ve Francii. Turnaj hráčů do 15 let uspořádal hokejový klub Phénix z Remeše a s Ledními medvědy se na něm střetlo pět družstev ze severní Francie. Reprezentanti Vysočiny vyhráli všechny zápasy a získali trofej celkových vítězů.

   
 • Zítra začíná hodnocení obcí v soutěži Vesnice roku (19.5.2014)
  Zítra začíná hodnocení obcí v soutěži Vesnice roku

  Už zítra vyjede desetičlenná komise na návštěvu do obcí, které letos bojují o titul Vesnice roku. Následující čtyři dny čeká hodnotitele zastávka ve 20 přihlášených obcích, kde se zaměří například na činnost obecních spolků, kulturní aktivity nebo celkovou úroveň života v obci. Vítězná obec, která získá titul Vesnice Vysočiny a postoupí do celostátního kola soutěže, bude známa 27. května. V loňském roce patřil krajský titul obci Jámy nedaleko Žďáru nad Sázavou.

   
 • Muzeu Vysočiny Třebíč patří 3. místo v soutěži o Cenu Gloria musaealis (16.5.2014)
  Muzeu Vysočiny Třebíč patří 3. místo v soutěži o Cenu Gloria musaealis

  V každoročním soutěžním klání mezi českými muzejníky uspělo v kategorii Muzejní počin roku 2013 Muzeum Vysočiny Třebíč, které získalo za projekt Zámek Třebíč – modernizace zámku a zpřístupnění nových expozic skvělé 3. místo. Letošního 12. ročníku soutěže o prestižní cenu Gloria musaealis se zúčastnilo více než 60 muzeí a galerií z celé České republiky s 90 soutěžními projekty. „Díky novým expozicím Muzea Vysočiny Třebíč máme pomyslného muzejního Oscara i na Vysočině. Přitom ve své kategorii mělo muzeum velikou konkurenci napříkla Národní technické muzeum, 14/15 Baťův institut či Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou“ podělila se o radost z úspěchu Marie Kružíková, krajská radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

   
 • Nový slovník Evropského regionu Dunaj-Vltava (16.5.2014)
  Nový slovník Evropského regionu Dunaj-Vltava

  Každý jazyk má své zvláštnosti a právě tyto rozdíly činí různé země a jejich obyvatele zajímavými. Jedním z hlavních předpokladů pro rozvoj a sbližování příhraničních regionů je však překonávání existujících jazykových bariér. Jejich zdolání ulehčuje nezbytnou výměnu informací a podporuje tak celkový rozvoj Evropského regionu Dunaj-Vltava (ERDV) v jeho hlavních oblastech spolupráce.

   
 • Libor Joukl: Ministr dopravy musí znát problémy regionů (15.5.2014)
  Libor Joukl: Ministr dopravy musí znát problémy regionů

  Zástupci Asociace krajů České republiky navštívili 14. května 2014 ministra dopravy Antonína Prachaře. Kraj Vysočina na tomto jednání reprezentoval náměstek hejtmana pro oblast dopravy Libor Joukl. „Z desítky diskutovaných témat mezi klíčová pro Vysočinu patřilo především zavedení mýta na silnicích nižších tříd a budoucí organizace zimní údržby na státem vlastněných silnicích I. tříd,“ uvedl Libor Joukl.

   
 • Zásadní prohlášení vedení Kraje Vysočina k zavádějícím informacím v MF Dnes a iDNES (15.5.2014)
  Zásadní prohlášení vedení Kraje Vysočina k zavádějícím informacím v MF Dnes a iDNES

  Vedení Kraje Vysočina se ohrazuje proti bulvárním titulkům internetového serveru iDNES.cz autorky Zuzany Dudášové, které čtenářům podsouvají zkreslené a nafouknuté informace týkající se zahraničních služebních cest zástupců krajské samosprávy. Kraj Vysočina nikdy cesty svých zástupců netajil, což potvrzuje i rozsáhlý materiál Kraje Vysočina mapující veškeré zahraničních cesty konané v posledních dvou volebních obdobích, který byl v minulých týdnech poskytnut redakci MF Dnes. Zastupitelstvo Kraje Vysočina je dvakrát ročně veřejným materiálem, který bere hlasováním na vědomí, informováno o zahraniční spolupráci. Tento materiál reflektuje výstupy ze zahraničních cest. Stávající praxe je osvědčená, efektivní, průkazná a historicky nezpochybňovaná žádnou krajskou reprezentací vč. minulých zastupitelstev.

   
 • Mezinárodní den rodiny letos slaví 20. výročí (15.5.2014)
  Mezinárodní den rodiny letos slaví 20. výročí

  Dnes je tomu přesně 20 let, kdy byl 15. květen ustanoven Mezinárodním dnem rodiny. Stalo se tak na valném shromáždění Organizace spojených národů. „Základním cílem bylo vytvořit dlouhodobou tradici, aby zejména vlády zvýšily svoji informovanost o rodinných otázkách, o významu rodiny coby základní jednotky společnosti, jejíž potřeby je třeba reflektovat,“ vysvětluje radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál. Dnešní datum je vedle oslavy rodiny, chápáno také jako apel na udržení rodiny, jež je vedle své nenahraditelnosti charakteristická svojí křehkostí.

   
 • Dopravní nehody v Kraji Vysočina zobrazené nad mapou Geoportálu (15.5.2014)
  Dopravní nehody v Kraji Vysočina zobrazené nad mapou Geoportálu

  Od května je pro veřejnost k dispozici mapa dopravních nehod na webových stránkách Geoportálu Kraje Vysočina na odkazu http://geoportal.kr-vysocina.cz/web/Map/Map1/Nehody . Aplikace je propojena s datovým skladem a na mapovém podkladu umožnuje promítat statistické údaje dopravní nehodovosti.

   
 • Oslavy výročí založení Dětského domova v Hrotovicích (15.5.2014)
  Oslavy výročí založení Dětského domova v Hrotovicích

  Krajský radní Petr Krčál se o uplynulém víkendu zúčastnil oslav 75. roku od založení Dětského domova v Hrotovicích. Jeho pracovníci připravili pro veřejnost, bývalé zaměstnance a obyvatele a zejména pak pro všechny děti sportovní den a zároveň den otevřených dveří. „Nejen program ukázal, že se tu děti těší více než dobré péči. Děti umí stát při sobě a využívají všech příležitostí, kterých se jim dostává,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál. Na akci vystoupil společně se starostkou Hrotovic Hanou Škodovou.

   
 • Náměstek hejtmana Libor Joukl navštívil Světelsko (15.5.2014)
  Libor Joukl navštívil Světelsko

  Náměstek hejtmana Libor Joukl včera v rámci svých pravidelných výjezdů po regionu zavítal na Světelsko. Nejdříve si prohlédl stavbu v tuto chvíli posledního výjezdového stanoviště Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina v Habrech. „Práce zde pokračují podle harmonogramu a od poloviny června by měl začít ostrý provoz,“ sdělil náměstek Joukl. Další zastávkou bylo pracoviště humpolecké zemědělské akademie ve Světlé nad Sázavou, kde se pořádala jízda zručnosti na traktorech spojená s výstavou zemědělské techniky. Pracovní cestu zakončil náměstek Libor Joukl v Lipnici nad Sázavou.

   
 • Fond Vysočiny: Zastupitelstvo kraje vyhlásilo čtyři nové grantové programy (14.5.2014)
  Fond Vysočiny: Zastupitelstvo kraje vyhlásilo čtyři nové grantové programy

  Zastupitelstvo Kraje Vysočina na svém zasedání dne 13. 5. 2014 vyhlásilo čtyři nové grantové programy v rámci Fondu Vysočiny. Níže je uveden výčet vyhlášených grantových programů, jejich objem, zaměření, uzávěrka podávání žádostí a kontakty na odbory krajského úřadu, v jejichž gesci budou programy realizovány:

   
 • Vysočina dnes zastupuje kraje na jednání s ministrem dopravy (14.5.2014)
  Vysočina dnes zastupuje kraje na jednání s ministrem dopravy

  Zástupci Asociace krajů ČR včetně Libora Joukla, náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy budou dnes odpoledne jednat s ministrem dopravy Antonínem Prachařem o deseti nejpalčivějších problémech, které musí v současné době řešit české i moravské kraje v oblasti dopravy a komunikací. „Desítka problémů kopíruje otevřená témata, která tíží nejen Kraj Vysočina - počínaje nesystémovým výběrem mýta, přes důsledky absence zákona o liniových stavbách až po neustálé zpochybňování platnosti historicky uzavřených memorand o železniční dopravě,“ uvedl konkrétní témata pro jednání s ministrem dopravy Libor Joukl.

   
 • Projekt pomůže sociálně vyloučeným (14.5.2014)
  Projekt pomůže sociálně vyloučeným

  Kraj Vysočina zahájil projekt na podporu sociální integrace příslušníků romských lokalit. Jeho cílem je pomoci začleňování příslušníků sociálně vyloučených romských lokalit do společnosti. „Dosaženo toho bude na základě dostupnosti, kvality a kontroly začleňujících služeb,“ říká radní pro sociální oblast Petr Krčál. Jedná se o první projekt kraje zaměřený na tuto problematiku.

   
 • Krajský úřad Kraje Vysočina uspořádal odborný seminář k ochraně přírody a krajiny (13.5.2014)
  Krajský úřad Kraje Vysočina uspořádal odborný seminář k ochraně přírody a krajiny

  Krajský úřad Kraje Vysočina, odbor životního prostředí a zemědělství, oddělení ochrany přírodních zdrojů, uspořádal pro krajské úřady ve dnech 6. – 7. 5. 2014 ve Třech Studních odborný seminář zaměřený na ochranu přírody a krajiny.

   
 

Zobrazeno je 20 z celkem 62 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2014 > Tiskové zprávy - květen 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 110182

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek