Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Tiskové zprávy - květen 2014

 
 
 • Spolupráce se Zakarpatím úspěšně pokračuje (13.5.2014)
  Spolupráce se Zakarpatím úspěšně pokračuje

  V závěru minulého týdne navštívil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek společně se Zdeňkem Chládem, radním pro oblast životního prostředí a zemědělství partnerský region Zakarpatskou oblast Ukrajiny. Ve východní venkovské části regionu jsou zrekonstruované ordinace lékařů v obci Strymba a Lipovec již v plném provozu. Ke zlepšení zdravotní péče obyvatelům regionu přispěly i nové zdravotnické přístroje, které zdravotníkům v rámci návštěvy předal hejtman Jiří Běhounek. Pracovního programu se zúčastnil i velvyslanec ČR na Ukrajině Ivan Počuch a generální konzul Miroslav Klíma, kteří aktivity Vysočiny v Zakarpatské oblasti Ukrajiny dlouhodobě podporují.

   
 • Zlatá jeřabina 2013: Veřejnost ocenila chotěbořský Soul of Dancers a restaurování varhan z kostela sv. Bartoloměje v Lukách (13.5.2014)
  Zlatá jeřabina

  Zastupitelstvo Kraje Vysočina dnes odsouhlasilo výsledky desátého ročníku krajské ankety o nejlepší kulturní aktivitu minulého roku a nejlepší počin v péči o kulturní dědictví. Do ankety bylo zasláno celkem 7324 platných hlasů, které vynesly vítězství v kategorii Kulturní aktivita chotěbořské taneční show Soul of Dancers, v kategorii Péče o kulturní dědictví bodovalo nejvýše restaurování varhan z kostela sv. Bartoloměje v Lukách nad Jihlavou. „Slavnostní vyhlášení výsledků je naplánováno na 27. května 2014 v Muzeu Vysočiny Třebíč,“ informovala radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Krajské zastupitelstvo dnes schválilo letošní laureáty nejvyššího ocenění Kraje Vysočina (13.5.2014)
  Skleněná medaile

  Krajské zastupitelstvo dnes schválilo desítku jmen osobností s úzkou vazbou na Kraj Vysočina, kteří se zasloužili o rozvoj a budování regionu, jeho dobré jméno a jejich osobní i profesní aktivity se zapsali do historických kronik. Ocenění bude laureátům předáno na slavnostním večeru, který je naplánován na 23. října 2014. Na nejvyšší ocenění Kraje Vysočina – kamennou, skleněnou a dřevěnou medaili bylo nominováno celkem devatenáct osobností – 14 mužů a pět žen.

   
 • Junior Business Camp: Rakouští a čestí žáci navštívili firmy na obou stranách hranice (12.5.2014)
  Junior Business Camp: Rakouští a čestí žáci navštívili firmy na obou stranách hranice

  Třicítka žáků z Dolního Rakouska a Kraje Vysočina navštívila koncem dubna během jednoho týdne hned několik úspěšných firem na obou stranách hranice. Akci s názvem Junior Business Camp organizovala v rámci projektu Edu.Region Dolnorakouská Landesakademie. Žáci vybraných základních škol mohli společně poznávat pracovní a hospodářské prostředí obou regionů - Dolního Rakouska a Kraje Vysočina a sbírat cenné informace pro jejich blížící se rozhodování o budoucím povolání.

   
 • Pokračují výběrová řízení na ředitele příspěvkových organizací poskytujících sociální služby (12.5.2014)

  Kraj Vysočina pokračuje ve výběrových řízeních na ředitelské pozice příspěvkových organizací poskytujících sociální služby. Do 16. května se mohou hlásit zájemci o pracovní místo ředitele Domova ve Věži, Domova bez zámku v Náměšti nad Oslavou, Ústavu sociální péče v Křižanově a Domova pro seniory v Třebíči. „Tímto uzavíráme výběrová řízení na vedoucí pracovní místa v příspěvkových organizací poskytujících sociální služby, která byla vyhlašována postupně, a to ve třech etapách,“ říká Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast.

   
 • Radní Krčál oslavil Den matek společně s obyvateli a zaměstnanci ÚSP Křižanov (12.5.2014)
  Radní Krčál oslavil Den matek společně s obyvateli a zaměstnanci ÚSP Křižanov

  Radní Kraje Vysočina Petr Krčál se v Křižanově zúčastnil nedělního posezení, které se konalo u příležitosti oslav Dne matek. Tradiční setkání organizuje tamější ústav sociální péče. Do jeho příprav se vedle zaměstnanců zapojují také jeho obyvatelé. Není tak náhodou, že se setkání těší čím dál větší oblibě.

   
 • Tvorba Gustava Klimta k vidění v sídle Kraje Vysočina (11.5.2014)
  Gustav Klimt, Polibek

  V roce 2012 to bylo 150 let od narození umělce, jehož dílo navždy ovlivnilo nejen dějiny Malířství. Výročí narození Gustava Klimta, nejvýznamnějšího představitele vídeňského modernismu a spoluzakladatele secese, uctilo rakouské kulturní fórum výstavou, která putuje po různých místech České republiky. Až do 27. července ji může veřejnost navštívit zdarma také v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě. Vernisáž výstavy Gustav Klimt – Průkopník moderny je naplánována na 13. května v 15:00 hodin. Zahájení výstavy provedou Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina za oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu, Natascha Grilj, ředitelka Rakouského kulturního fóra v Praze a radní pro kulturní záležitosti Rakouského velvyslanectví v Praze a Mojmír Kolář z Jihlavského regionálního kulturního sdružení.

   
 • Kraj bude řešit kompenzaci za objízdné trasy (7.5.2014)
  Kraj bude řešit kompenzaci za objízdné trasy

  Od 1. června letošního roku bude Kraj Vysočina hradit zvýšené náklady autobusových dopravců zapříčiněné objízdnými trasami v plné výši. „Dosud kraj hradí dle smlouvy s dopravci pouze prokazatelnou ztrátu tedy rozdíl nákladů na zajištění veřejné služby dopravcem a tržeb z jízdného. Z důvodu uzavírek a s tím souvisejících objízdných tras se ale často generuje i nárůst cen jízdného pro cestující. Nově nebudou zvýšené náklady dopravců hradit společně s krajem i cestující, ale kraj sám. Tímto krokem chceme zejména vyjít vstříc cestujícím, kteří musí pravidelně dojíždět za prací nebo do škol,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Libor Joukl. Opatření se týká uzavírek na silnicích prvních, druhých a třetích tříd a ročně by mělo přijít krajskou kasu na přibližně milion korun.

   
 • Stavíme z Merkuru: Nejšikovnější ruce mají žáci ze základní školy v Dobroníně (7.5.2014)
  ZŠ Dobronín - vítězové akce

  Historicky první soutěž Stavíme z Merkuru, kterou vyhlásil Kraj Vysočina a společnost Bosch Diesel Jihlava, vyhráli žáci ze Základní školy v Dobroníně. Vojta Hrdlička, Magdalena Machová, Radek Kasal a Ondra Kotačka sestavili funkční model jeřábu, který maximálně splňoval soutěžní zadání – zvedl velkou hmotnost a splnil podmínku maximální vzdálenosti od osy otáčení ramene jeřábu, svou roli v konečném příznivém hodnocení hrála i rychlost pojezdu jeřábu. „Vyhráli jsme s modelem, který je naší společnou prací. Trénovali jsme zhruba tři týdny a stálo to za to,“ uvedl za vítězný tým Vojta Hrdlička. Do prvního ročníku soutěže se přihlásilo 14 týmů, které kromě konstrukčních dovedností, musely obstát i při prezentaci pracovního postupu svého díla. Soutěž je součástí projektu Merkur do škol, který je výsledkem spolupráce Kraje Vysočina a společnosti Bosch Diesel Jihlava a má zvýšit zájem dětí na základních školách o studium na technických středních školách.

   
 • Krajské nemocnice se připojí k Evropskému dni melanomu (7.5.2014)
  Krajské nemocnice se připojí k Evropskému dni melanomu

  Jako každý rok, tak i letos, se kožní oddělení krajských nemocnic na Vysočině zapojí do akce Evropský den melanomu. V pondělí 12. května si mohou zájemci nechat většinou bez objednání vyšetřit pigmentové skvrny a znaménka na kožním oddělení Nemocnice Jihlava, Nemocnice Havlíčkův Brod a Nemocnice Třebíč. Aktivity spojené s Evropským dnem melanomu mají upozornit veřejnost na rizika spojená s tímto onemocněním a především upozorňovat na důležitost a účinnost správné prevence.

   
 • Havlíčkobrodský závod Hartmann - Rico otevřel novou výrobní linku (7.5.2014)
  Havlíčkobrodský závod Hartmann - Rico otevřel novou výrobní linku

  Na slavnostní odstartování provozu nové výrobní linky havlíčkobrodského závodu společnosti Hartman – Rico přijal v pondělí 5. května pozvání i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Díky nové lince se zvýší výroba o 20 % a podaří se zaměstnat až 15 osob. Současných 220 zaměstnanců závodu se po více než roce vrátí ke standardní pracovní době bez přesčasů.

   
 • Kraj Vysočina získal ocenění za podporu hasičů (7.5.2014)
  Kraj Vysočina získal ocenění za podporu hasičů

  Při příležitosti výročí 150 let českého dobrovolného hasičstva byl Kraj Vysočina oceněn za spolupráci. Pamětní medaili převzal z rukou krajského starosty Jana Slámečky hejtman Jiří Běhounek na pondělním slavnostním zasedání Krajského sdružení hasičů kraje Vysočina v Přibyslavi. Ocenění se dostalo i složkám integrovaného záchranného systému – profesionálním hasičům, policii i Zdravotnické záchranné službě Kraje Vysočina. Pamětní medaile převzali i jednotlivci za řad dobrovolných hasičů, policie, zdravotnické záchranné služby a vedení Kraje Vysočina, kteří významnou měrou přispěli a přispívají k podpoře činnosti hasičů.

   
 • Už dnes bude v Jihlavě roadshow na podporu boje s rakovinou (7.5.2014)
  Už dnes bude v Jihlavě roadshow na podporu boje s rakovinou

  Dnes navštíví Jihlavu roadshow v rámci projektu screeningových programů na podporu boje s rakovinou. Přijďte se zdarma dozvědět více o možnostech prevence a navštivte zajímavý doprovodný program. Akce se koná na Masarykově náměstí od 14 do 17 hodin.

   
 • Čtrnáct krajských středních škol se předvedlo na přehlídce v Nitře (6.5.2014)
  Čtrnáct krajských středních škol se předvedlo na přehlídce v Nitře

  Vedení partnerského slovenského Nitranského samosprávného kraje pravidelně zve střední školy z Vysočiny na největší celostátní slovenskou prezentační výstavu středních odborných škol a středisek praktického vyučování. Letos v Nitře zastupovalo náš region čtrnáct subjektů. „Cílem výstavy je šířit odbornou činnost středních škol a provázat podnikatelské prostředí s trhem práce a v neposlední řadě především inspirovat žáky základných škol při výběru budoucího povolání. Tak ucelená aktivita směřovaná na studenty základních škol a současně dávající prostor k prezentaci školám středním u nás chybí. Každý region si pořádá vlastní tzv. náborové aktivity. Slovenská strana těží a centrálně podporuje komplexní nabídku a prostor dostávají na jednom místě v jeden čas všechny školy,“ uvedla krajská radní pro oblast školství Jana Fialová. Ta také vysočinské školy do Nitranského kraje doprovázela.

   
 • Stuha Kraje Vysočina zdobí bojový prapor vrtulníkové základny (6.5.2014)
  Stuha Kraje Vysočina zdobí bojový prapor vrtulníkové základny

  Při dnešním slavnostním nástupu v Kraji Vysočina čerstvě zabydlené 22. Základy vrtulníkového letectva v Sedleci u Náměště nad Oslavou hejtman Jiří Běhounek daroval za Kraj Vysočina novou stuhu na bojový prapor letecké základny. Tento slavnostní okamžik byl zaznamenán v docela zánovní kronice vrtulníkové letky. „Za krátkou dobu své existence se za přispění především všech vojáků a civilních zaměstnanců a samozřejmě občanů okolních měst a obcí stala základna vrtulníkového letectva nedílnou součástí našeho kraje. Proto stuha Kraje Vysočina, jako symbol spojení, praporu základny právem náleží,“ uvedl k dosavadnímu působení základny Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

   
 • V sídle kraje je k vidění další ze série výstav o lesním hospodářství (6.5.2014)
  V sídle kraje je k vidění další ze série výstav o lesním hospodářství

  V kongresové budově sídla Kraje Vysočina dnes začala výstava věnující se těžbě hospodářských lesů na Vysočině. Přehled 18 informačních panelů tak navazuje na předchozí výstavy zaměřené na zakládání a následně na výchovu lesních porostů. Výstava potrvá až do konce května a poté bude putovat po vybraných středních školách v regionu.

   
 • Zahraniční spolupráce s Nitranským krajem má další posun (6.5.2014)
  Zahraniční spolupráce s Nitranským krajem má další posun

  Slavnostní otevření první etapy výstavby nového areálu termálních lázní v Poľném Kesově se stalo příležitostí návštěvy zástupců Vysočiny na území partnerského Nitranského kraje. Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek přijal nabídku a převzal patronát nad výstavbou této etapy. V pátek 2. května ho na slavnostním otevření výstavby i sezóny 2014 zastoupil radní Kraje Vysočina Martin Hyský.

   
 • Sklář Jaroslav Svoboda vystavuje svoji tvorbu v Bratislavě (5.5.2014)
  Sklář Jaroslav Svoboda vystavuje svoji tvorbu v Bratislavě

  Ve výstavních prostorách ministerstva kultury Slovenské republiky na náměstí Slovenského národního povstání v Bratislavě byla v uplynulém týdnu otevřena výstava přední osobnosti české sklářské tvorby Jaroslava Svobody, jehož životní i tvůrčí osud je bezprostředně spjat s Vysočinou. Hostem výstavy je slovenský sklář Drahomír Prihel. Výstava příznačně nazvaná Jaroslav Svoboda a jeho skleněný svět patří mezi nejrozsáhlejší autorovy zahraniční prezentace. Výstava v Bratislavě potrvá do 20. května 2014.

   
 • POZOR na falešné stránky hejtmana kraje na Facebooku (2.5.2014)
  POZOR na falešné stránky hejtmana kraje na Facebooku

  V prostředí internetové sociální sítě Facebook byla zveřejněna stránka, která se falešně vydává za facebookový profil hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka. Adresa této stránky je https://www.facebook.com/#!/pages/Ji%C5%99%C3%AD-B%C4%9Bhounek/1406491606294222?fref=ts. Příspěvky a komentáře na ní uvedené nevyjadřují v žádném případě názory hejtmana Jiřího Běhounka. Oficiální facebookový profil hejtmana kraje je na adrese https://www.facebook.com/#!/jiri.behounek.7. Společnost Facebook již byla požádána o odstranění tohoto zavádějícího obsahu. Po útoku zavirovaných emailů v pondělí 28.4. je to již druhý kybernetický atak na představitele Kraje Vysočina v tomto týdnu.

   
 • Nemocnici Třebíč bude podpírat nová opěrná zeď (2.5.2014)
  Nemocnici Třebíč bude podpírat nová opěrná zeď

  Na opěrné zdi, která tvoří hranici mezi Nemocnicí Třebíč a parkem a zároveň zpevňuje vrchol svahu těsně pod nemocnicí, se podepsal zub času. Už na podzim loňského roku musela být část zdi urychleně rozebrána a byla uzavřena cesta pro pěší vedoucí pod zdí. Příčinou narušení statiky zdi, která byla postavena těsně po druhé světové válce, jsou šířící se a zvětšující trhliny vzniklé v důsledku zanesení a nefunkčnosti odvodnění. 150 metrů dlouhá zeď projde kompletní rekonstrukcí, která skončí v červnu.

   
 

Zobrazeno je 20 z celkem 62 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2014 > Tiskové zprávy - květen 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 110184

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek