Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Tiskové zprávy - květen 2020

 
 
 • Ve sběru elektra v obcích je Kraj Vysočina nejlepší (7.5.2020)
  Kraj Vysočina patří v třídění papíru, plastu, skla a nápojových kartonů mezi nejlepší kraje! Děkujeme, že třídíte svůj odpad!

  Ve zpětném odběru elektrospotřebičů ze sběrných míst v obcích dle výtěžnosti v kg na obyvatele v roce 2019 Kraj obsadil první místo mezi kraji. Obce se na sběru podílí z 66%, dalšími „sběrači“ jsou prodejci, dobrovolní hasiči a mobilní sběry. To jsou výsledky kolektivního systému pro zpětný odběr elektrospotřebičů ELEKTROWIN a.s. za rok 2019.

   
 • Od 11. května se do jízdních řádů na Vysočině vrací školní autobusy (7.5.2020)
  Logo VDV

  S ohledem na rozhodnutí ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, které od 11. května dovolilo dobrovolný návrat studentů závěrečných ročníků středních škol, konzervatoří, vyšších odborných škol a také žáků 9. tříd základních škol, obnovuje i Kraj Vysočina od 11. května 2020 redukované školní spoje.

   
 • Kraj Vysočina přispěje městům na provozy Senior a Family Pointů (7.5.2020)
  Kontaktní Senior a Family Point Jihlava

  Pavel Franěk, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí po jednání Rady Kraje Vysočina informoval, že fungování Senior a Family Pointů v Pelhřimově, Havlíčkově Brodě, Třebíči a Žďáru nad Sázavou podpoří Kraj Vysočina v letošním roce celkovou částkou 1,44 miliónu korun. Pracoviště v Jihlavě spadá přímo pod krajský Domov Ždírec a je financováno krajem jako příspěvková organizace. V roce 2019 navštívilo Pointy na Vysočině téměř 28 000 tisíc klientů a nárůst návštěvnosti oproti předchozímu roku stoupl o 3 250 klientů. Kraj Vysočina podporuje provoz rodinných a seniorských center od roku 2014. Včetně letošního příspěvku pomohl jejich provozu už souhrnnou částkou více jak 6,5 miliónů korun.

   
 • Hrad Roštejn se návštěvníkům otevře znovu 2. června (7.5.2020)

  Rozvolňování vládních opatření pomalu navrací život k normálu i v kulturní oblasti. Návštěvníky poprvé v sezoně 2020 přivítají i hrady a zámky. Výjimkou není ani jeden z nejnavštěvovanějších cílů na Vysočině – hrad Roštejn. Ten svojí bránu pro veřejnost otevře v úterý 2. června a najede na klasickou letní otevírací dobu od úterý do neděle.

   
 • Krajské zastupitelstvo zasedne v Třešti (7.5.2020)
  Logo kraje

  Z důvodu dodržení všech platných nařízení ministerstva zdravotnictví bude jednání Zastupitelstva Kraje Vysočina 12. května 2020 od 11:00 hodin probíhat v prostorách krajské Střední odborné školy a středního odborného učiliště Třešť, ulice K Valše 1251/38. Zařízení disponuje multifunkčním sálem, který Kraj Vysočina pravidelně využívá pro setkávání samosprávy se starosty obcí regionu. Jednání zastupitelstva bude on-line přístupné na www.kr-vysocina.cz, proto se veřejnosti doporučuje, aby v případě zájmu průběh jednání sledovala z pohodlí svého domova.

   
 • O testování samoplátců na COVID-19 je na Vysočině očekávaný zájem (6.5.2020)

  Spuštění rezervačního systému testování samoplátců na COVID-19 krajskými nemocnicemi v Jihlavě a Havlíčkově Brodě potvrdilo avizovaný zájem veřejnosti o tuto službu. Během prvního rezervačního dne bylo do systému vloženo 31 rezervací. „24 zájemců o testy má zájem využít odběrové stanové místo Nemocnice Jihlava, dalších sedm zájemců zvolilo testovací stan v Nemocnici Havlíčkův Brod. Evidujeme už i zájem komerčních subjektů kvůli testování agenturních pracovníků. V takových případech jsou nemocnice po vzájemné dohodě připraveny nabídnout speciální termíny,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

   
 • Kraj Vysočina udělil už popáté Cenu za společenskou odpovědnost (6.5.2020)
  Kraj Vysočina udělil už popáté Cenu za společenskou odpovědnost

  Kraj Vysočina každoročně oceňuje regionální firmy a organizace za jejich aktivity v oblasti společenské odpovědnosti. Do letošního V. ročníku soutěže se přihlásilo celkem 33 organizací ze soukromého i veřejného sektoru a odborná porota ocenila v každé ze šesti kategorií tři s nejvyšším počtem bodů. „Společensky odpovědné chování zásadním způsobem přispívá ke zvyšování důvěryhodnosti organizací v očích zákazníků, obchodních partnerů i společnosti jako celku. Oceňuji, že v našem kraji máme takových firem hned několik a jsou dobrým příkladem pro ostatní, jak lze dosáhnout stanovených cílů a zároveň být veřejně prospěšný,“ sdělil k výsledkům soutěže hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Dneškem končí na Vysočině mimořádné období sucha (5.5.2020)

  Dnem 5. května 2020 končí období déle trvajícího nadměrného sucha, které vyhlásil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek 6. dubna 2020. „Pominula většina důvodů, které si vyžádaly vydání omezení. I přesto apeluji na občany, aby se v přírodě, nejen při rozdělávání otevřených ohňů nebo při práci v lese, chovali maximálně zodpovědně. Ani deště v posledních dnech nevyrovnaly srážkový deficit posledních let,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Střední školy umožní přípravu na závěrečné zkoušky (5.5.2020)

  Přesně podle manuálu připraveného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR bude žákům závěrečných ročníků středních škol na území Kraje Vysočina umožněna docházka za účelem přípravy na maturitní, závěrečné zkoušky a absolutoria. „Školy jsou povinny výuku nabídnout, nepovinná je pro mladé lidi, kteří se na zkoušky připravují. Platí, že prezenční výuka bude probíhat ve skupině maximálně 15 osob a bude zahájena nejdříve 11. května. Pokud jde o studium na dálku prostřednictvím internetu nebo jiných nástrojů, pak výuka probíhá kontinuálně jako dosud,“ informovala Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu. Konkrétní podoba a rozsah přípravy ke zkouškám je na rozhodnutí ředitele školy.

   
 • Do léta bude jasné, kdo pro Kraj Vysočina postaví jihovýchodní obchvat Jihlavy (5.5.2020)

  Rada Kraje Vysočina dnes odsouhlasila vyhlášení veřejné zakázky na dodavatele stavby II/602 Jihlava – JV obchvat, zakázka bude vypsána v nejbližších dnech. „Bylo tak dosaženo další mety v plánovaném harmonogramu tohoto projektu, na který se nám podařilo získat téměř 300 miliónů korun evropských dotací prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu. To v tuto chvíli představuje necelou třetinu odhadovaných nákladů na stavbu,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla s tím, že stavba ochvatu je strategickým projektem, který bude dofinancován z rozpočtu kraje. Jeho realizace není z důvodu financování nijak ohrožena. Zahájení stavby 5,45 km dlouhé a 9,5 metrů široké komunikace je plánováno na říjen letošního roku. Stavba bude trvat dva roky.

   
 • Kraj Vysočina připravuje Digitální technickou mapu svého území. Usnadní práci úřadům, obcím, stavebníkům i veřejnosti (5.5.2020)

  Na podzim roku 2018 byl položen základ Digitální technické mapy České republiky, která by v budoucnu měla obsahovat podrobné informace o technické a dopravní infrastruktuře na území celého státu a výrazně usnadnit práci orgánům veřejné moci, vlastníkům nemovitostí, investorům i široké veřejnosti, zejména v rámci územně plánovací činnosti i územního a stavebního řízení. Až do loňského roku bylo přitom vedení digitálně technických map vybranými obcemi/kraji zcela dobrovolné. Novela zákona o zeměměřictví, z počátku tohoto roku, však nově výkon této činnost ukládá krajům v přenesené působnosti. Výsledkem krajských map by měla být jednotná, bezešvá digitální technická mapa celého území České Republiky.

   
 • Nemocnice Jihlava a Nemocnice Havlíčkův Brod testují na COVID-19 nově i samoplátce (4.5.2020)

  Krajské Nemocnice Jihlava a Nemocnice Havlíčkův Brod umožní od úterý 5. května 2020 registraci k testování na onemocnění COVID-19 metodou PCR i samoplátcům. „Vycházíme tak vstříc občanům, kteří potřebují testy nikoli z důvodu vážných zdravotních důvodů, ale například pro náhlá vycestování do zahraničí nebo pro pravidelné dojíždění za prací do ciziny. V praxi to znamená, že test si může nechat v našich nemocnicích udělat každý, kdo se zaregistruje prostřednictvím krajské aplikace a zaplatí částku 2900 Kč,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

   
 • Autokino Vysočina začíná promítat 8. května. Kraj Vysočina zve veřejnost na jedinečnou podívanou. Stačí se registrovat (4.5.2020)
  Autokino Vysočina

  V pátek 8. května 2020 otvírá Kraj Vysočina autokino. Deset dní bude Kraj Vysočina veřejnosti nabízet dvě promítání denně – odpolední dětské a večerní rodinné. Autokino bude umístěno na centrálním vnitřním zadním parkovišti Nemocnice Jihlava, pouze tam je možné nabídnout produkci v jednu chvíli pro 150 zaparkovaných vozidel. „Promítání formou autokina je naším poděkováním široké veřejnosti, která u nás na Vysočině přistoupila maximálně odpovědně k dodržování mimořádných opatření. S ohledem na stále nejistou dobu platnosti různých epidemiologických opatření půjde pravděpodobně o jedinou společenskou formu oslav 20. výročí založení Kraje Vysočina,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Hrad Kámen odemkne své brány prvním návštěvníkům, otevřeno bude i v pondělí (4.5.2020)
  Hrad Kámen odemkne své brány prvním návštěvníkům, otevřeno bude i v pondělí

  Netrpělivě očekávaný termín otevření hradu Kámen se blíží. Kvůli koronavirové pandemii se letošní zahájení turistické sezóny posunulo až na přelom května a června a rozhodně bude jiná, než jsme byli zvyklí v předchozích letech. „Hrad Kámen má před sebou poslední sezónu ve stávající podobě. Poté ho čeká rekonstrukce a získá i zcela nové expozice. Samozřejmě se počítá se zachováním jednostopých vozidel, které k hradu již neodmyslitelně patří. Však motocykly zde byly vystavovány už od roku 1974 a díky tomu patří mezi první tohoto druhu na našem území. A že lákají návštěvníky také v současnosti, dokazuje loňská 19tisícová návštěvnost,“ uvedla Jana Fischerová, náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.

   
 

Zobrazeno je 14 z celkem 54 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3-  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2020 > Tiskové zprávy - květen 2020

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 37680

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek