Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Tiskové zprávy - leden 2009

 
 
 • První bezpečná nemocnice už za šest dní (19.1.2009)
  zdravotnictvis

  Poprvé v historii budou koncem tohoto týdne známé výsledky soutěže Bezpečná nemocnice, kterou vyhlásil v září loňského roku kraj Vysočina. Sedmičlenná porota rozhodovala mezi osmi přihlášenými projekty z celé České republiky. Vítězný projekt bude oceněn na slavnostním večeru 25. ledna 2009 v Horáckém divadle v Jihlavě.

   
 • Anketa Zlatá jeřabina se rozbíhá (19.1.2009)
  jerabina

  Anketa Zlatá jeřabina – Cena kraje Vysočina za kulturní počin roku 2008 bude i letos vyhlášena na základě veřejně získaných nominací krajských kulturních počinů. Cílem ankety je propagovat kulturní dění v našem regionu a upozornit na širokou žánrovou škálu aktivit, které v loňském roce oslovily naše občany, a zároveň poukázat na úsilí, s nímž je pečováno o bohaté kulturní dědictví kraje.

   
 • Krajská správa a údržba silnic Vysočiny změní ředitele (19.1.2009)

  K 31. lednu 2009 končí po vzájemné dohodě ve funkci ředitele Krajské správy a údržby silnic Vysočiny dosavadní ředitel Zdeněk Vacek. Vedením krajské organizace bude dočasně pověřena Ivana Ševecová, vedoucí oddělení správy komunikací Odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu kraje Vysočina.

   
 • Další úsek silnice II/405 mezi Jihlavou a Třebíčí usiluje o podporu z dotací Evropské unie (19.1.2009)
  logo

  Kraj Vysočina dne 14. ledna 2009 předložil do Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod žádost o podporu projektu II/405 Příseka - Brtnice. Jde o další projekt z oblasti dopravní infrastruktury na Páteřní silniční síti kraje Vysočina, který může být spolufinancován ze zdrojů Evropské unie až do výše 85% celkových způsobilých výdajů. Dalších 7,5% přidá státní rozpočet a 7,5% kraj Vysočina.

   
 • Přijímací řízení na střední školy v roce 2009 (19.1.2009)

  V kalendářním roce 2009 dochází v rámci přijímacího řízení na střední školy všech zřizovatelů k několika zásadním změnám.

   
 • Hejtmani krajů se dohodli na úhradě všech poplatků ve vlastních nemocnicích (16.1.2009)
  stetoskop

  Asociace krajů ČR na svém dnešním zasedání projednala a doporučila všem svým členům od 1. února 2009 zavést takový systém nabídky pro občany, který jim umožní formou darovací smlouvy uhradit všechny typy současných regulačních poplatků. Ve všech krajích by mělo jít o stejnou nabídku a stejně jednoduchý postup. Jak zaznělo na dnešní tiskové konferenci, hejtmani krajů již déle nechtějí oddalovat plnění klíčových volebních slibů, které souvisely s řešením resp. zrušením regulačních poplatků ve zdravotnictví. Po dnešním rozhodnutí krajů bude následovat další jednání gesčně příslušných zástupců krajů, kteří doladí konkrétní technické náležitosti úhrady poplatků.

   
 • Vysočina na veletrhu Regiontour (15.1.2009)
  Regiontour 2009

  První čtvrtletí každého roku je vždy ve znamení intenzivních prezentačních aktivit turistické nabídky veřejnosti. Jednou z příležitostí, jak informace o turistických možnostech v nadcházející sezóně představit širokému publiku, jsou veletrhy cestovního ruchu. Od loňského roku je zajišťuje příspěvková organizace Vysočina Tourism, které byly marketingové aktivity v oblasti turismu svěřeny.

   
 • Rada kraje Vysočina zřídila osm poradních orgánů (13.1.2009)

  Rada kraje Vysočina 13. ledna 2009 svým rozhodnutím zřídila nově své iniciativní a poradní orgány - komise.

   
 • Mezinárodní příležitosti pro mladé lidi (13.1.2009)
  akce

  V pátek 9. ledna 2009 se v mrazivý podvečer sjelo 21 mladých lidí ve věku 15 – 20 let z celé Vysočiny do pelhřimovského Sporthotelu, kde byl zahájen celovíkendový seminář s názvem Youth for Youth. Seminář organizoval již popáté odbor školství, mládeže a sportu Krajského úřadu kraje Vysočina ve spolupráci s Občanským sdružením Hodina H, které je v kraji Vysočina regionálním konzultantem pro evropský program Mládež v akci.

   
 • Krajská podpora na hospodaření v lesích bude pokračovat i v letoším roce (12.1.2009)
  les

  Během posledních čtyř let poskytl kraj Vysočina vlastníkům i nájemcům lesa ve svém regionu finanční podporu na hospodaření v lesích ve výši více než 95 mil. Kč. Téměř 85% krajských dotací šlo v posledních letech na obnovu, zajištění a výchovu lesních porostů a dále na ekologické a k přírodě šetrné technologie. Krajská podpora má cíleně přispět ke konkurenceschopnosti odvětví, zviditelnění lesnictví a především zvýšit povědomí o jeho významu pro společnost, ochranu životního prostředí a ekonomický rozvoj.

   
 • Růžena Malá z Třebíče oslavila krásné 101. narozeniny (12.1.2009)
  Růžena Malá

  Krásné 101. narozeniny oslavila začátkem ledna paní Růžena Malá z Třebíče. Vychovala dva syny a radost jí dělají tři vnoučata a pět pravnoučat. V kolektivu přátel v Domově pro seniory na Kubešově ulici v Třebíči stále sleduje aktuální dění v regionu, čte denní tisk a ráda poslouchá regionální rádia. Ke krásnému životnímu jubileu paní Růženě dnes popřáli jménem kraje Vysočina radní Petr Krčál a radní Zdeněk Ryšavý.

   
 • Omezení dodávek plynu Vysočině zatím nehrozí (9.1.2009)
  plyn

  V souvislosti se zastavením dodávek zemního plynu z Ruska došlo v některých evropských státech k nucenému omezení spotřeby plynu. V České republice je zatím zásobování zemním plynem stabilní, bez problémů a žádná redukce spotřeby se nepředpokládá. Jak uvedl mluvčí společnosti RWE Transgas Martin Chalupský, do České republiky proudí nepřetržitě zemní plyn z Norska a zbytek domácí spotřeby se pokrývá čerpáním plynu z podzemních zásobníků. Vysočina se tedy žádného omezování spotřeby zatím obávat nemusí.

   
 • Vysočina mezi tradičními vystavovateli na RegionTouru v Brně (9.1.2009)
  region

  Tradičně pojatá expozice kraje Vysočina na letošním 18. ročníku RegionTour představená agenturou cestovního ruchu Vysočina Tourism vznikla i díky úspěšnému projektu podpořeného z ROP s názvem „Zkvalitnění marketingu turistické nabídky kraje Vysočina“
  Obsáhlá regionální nabídka Vysočiny je na veletrhu cestovního ruchu zastoupena již po osmé. Letošní ročník RegionTour má Vysočinu představit jako rozmanitý kraj, který má co nabídnout od jara do zimy. Na 190 m2 se pro tentokrát představí rekordní počet spoluvystavovatelů.

   
 • 11. ročník soutěže Zlatý erb 2009 zahájen! (9.1.2009)

  Sdružení Zlatý erb zahájilo dne 7.1.2009 již 11. ročník soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí České republiky – Zlatý erb 2009. Ve Zlatém erbu soutěží města a obce se svými oficiálními webovými stránkami a elektronickými službami. Budou se vyhlašovat i zvláštní ceny.

   
 • Monitorování ovzduší v Jihlavě a okolí pokračuje (8.1.2009)

  K dnešnímu dni Krajský úřad kraje Vysočina obdržel již tři kapitoly studie „Vyhodnocení kvality ovzduší průmyslové zóny města Jihlavy a z něho vyplývajících zdravotních rizik“, kterou pro kraj Vysočina a město Jihlava zpracovává Český hydrometeorologický ústav, pobočka Brno ve spolupráci se Zdravotním ústavem se sídlem v Brně a Jihlavě.

   
 • Další finanční prostředky z programu přeshraniční spolupráce Rakousko – Česko míří na Vysočinu (6.1.2009)
  Evropská unie

  Monitorovací výbor Operačního programu přeshraniční spolupráce Rakousko – Česká republika 2007-13 schválil na svém prosincovém zasedání ve Vídni 36 z celkem 46 podaných projektů. Úspěšní žadatelé z kraje Vysočina získají z Evropského fondu pro regionální rozvoj více než 20 milionů korun, z nichž velká část je určena na projekty z oblasti životního prostředí, jako jsou úspory energií a ochrana zemědělské půdy. Celkem byla v roce 2008 schválena finanční podpora pro projekty realizované v kraji Vysočina ve výši cca 113 milionů korun z programu Evropské územní spolupráce.

   
 • První letošní občánek Vysočiny se narodil v Třebíči (2.1.2009)
  Jiřina Tomková a hejtman Jiří Běhounek

  Prvním občanem Vysočiny se v novém roce 2009 stala Ellen Tomková ze Studnice. Narodila se včera před třetí hodinou ranní mamince Jiřině v Nemocnici Třebíč a k jejímu jménu lékaři připsali hodnoty: 3,30 kg a 51 cm. Rodiče malé Ellen převzali z rukou hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka a radního Zdeňka Ryšavého dnes 2. ledna finanční dar ve výši deseti tisíc korun a pro malou slečnu byl připraven zlatý šperk se znamením kozoroha. „S malou Ellen mi určitě budou pomáhat i její dva bráškové – desetiletý Daniel a třináctiletý Miloš,“ prozradila maminka Jiřina.

   
 

Zobrazeno je 17 z celkem 37 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2-  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2009 > Tiskové zprávy - leden 2009

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 257237

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek