Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Granty a dotace > Památky
Projekt přímo financovaný Evropskou Komisí. Šlo o projekt realizovaný v rámci evropské iniciativy pro elektronizaci státní administrativy s názvem eParticipation. V projektu se účastnilo 6 partnerů ze 4 zemí EU: Irska,Velké Británie, Francie a České republiky.
Cíl projektu:
Společně se samosprávami ve Velké Británii a Francii ověřit moderní internetové technologie při procesu implementace legislativy EU v prostředí regionů členských státu. Prakticky to znamená pilotně testovat tyto technologie:
Tyto 3 technologie měly napomoci účinněji předávat informace cílovým skupinám. V rámci projektu byla vybrána konkrétní evropská směrnice, cílem bylo zajistit předávání informací výše zmíněnými nástroji o aplikaci této směrnice na regionální úrovni. V rámci projektu se vedly diskuse směrem k oblasti životního prostředí, tedy oblasti, která velmi zajímá jak občany regionu, tak se přímo dotýká ostatních „zákazníků“ regionální veřejné správy – soukromého sektoru, NNO či státních institucí.
Pro kraj Vysočina byl tento projekt zajímavý ze dvou aspektů:
1) Hledisko technologie: mohli jsme otestovat velmi zajímavé webové technologie, které bude v budoucnu možné využít jako další službu sítě ROWANet. Tyto internetové nástroje bylo zajímavé používat např. v případě zajímavých jednání, kdy bylo potřeba, aby se do diskuse zapojili i zástupci dalších institucí – zřizovaných organizací, občanů, měst a obcí. Tímto způsobem bylo možné z určitého hlediska nahradit technologii videokonferencí, která je finančně náročná a využitelná pouze omezeným počtem účastníků.
2) Hledisko spolupráce: vedlejším efektem projektu bylo kromě zviditelnění regionu na evropské úrovni také spolupráce s anglickými a irskými partnery, kteří disponují velmi zajímavými aktivitami např. v oblasti benchmarkingu měst a obcí, či elektronizací agend veřejné správy. Jsme přesvědčeni, že tato spolupráce byla pro kraj velmi přínosná. Spolupráce probíhala také uvnitř KrÚ mezi OI a odborem, kterému příslušela zvolená legislativní problematika (odbor životního prostředí), zapojili jsme také města a obce aby spolupráce byla co nejširší.
Partnery projektu byli:
(1) The National Microelectronics Applications Centre Ltd – MAC – Irsko (IE) – Servisní organizace pro veřejnou správu sídlící v Limericku
(2) Public-i Group Ltd – PI – Velká Británie (GB) – Soukromá společnost – dodavatel technologie – sídlí v Brightonu (jih Anglie)
(3) Software 602 a.s. – S602 – Česká republika (CZ) – sídlí v Praze
(4) Bristolská okresní rada - BCC - Velká Británie (GB) – jedná se v podstatě o bristolský magistrát (jihozápad Anglie)
(5) Mairie D’Elancourt - MDE – Francie (FR) – magistrát města Elancourt – severozápad Francie
(6) Vysočina – VRA - Česká republika (CZ)
Web projektu: http://www.legese.org/
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se