Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina > Zdravotnictví v Kraji Vysočina > Zdravotnická zařízení > Zřizovaná Krajem Vysočina

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Letní olympiáda dětí a mládeže: První medaile pro Vysočinu

olympijský oheň
V úterý 21. června 2011 byly slavnostně zahájeny Hry V. letní olympiády dětí a mládeže ČR. Zahajovací ceremoniál začal v 19:30 slavnostním nástupem zástupců všech 14 krajských výprav. Reprezentanty kraje Vysočina přivedl na stadion vlajkonoš Marek Pakosta, který reprezentoval ČR na OH v Atlantě a zvítězil na ME v beachvolejbalu. Po slavnostním nástupu vystoupaly na stožár vlajky České republiky a Českého olympijského výboru a následně se z oblak sneslo pět parašutistů, z nichž jeden snesl pochodeň s olympijským ohněm. Tu si převzal oštěpař Jan Železný, který slavnostně zapálil olympijský oheň. Poté již mohl hejtman Olomouckého kraje prohlásit Hry V. letní olympiády dětí a mládeže za zahájené.

Středa 22. června 2011 se již nesla v duchu prvních bojů o medaile a prvních turnajových zápasů kolektivních sportů. O první bodový příděl do „krajské pokladničky“ se již ráno postarala Anna Vacková, která v orientačním běhu získala 5. místo ve sprintu a zaostala pouhé 4 vteřiny za stupni vítězů.

Judisté soutěží na Hrách V. LODM v družstvech a mladým sportovcům se podařilo získat první místo ve skupině. V dalších kolech však narazili na zdatnější soupeře a celkově skončili na 7. místě.

První soutěžní den byl po sportovní stránce náročný pro házenkářky, neboť je díky losu čekala 4 utkání. Dívky z Vysočiny dokázaly tři zápasy vyhrát a v jednom remizovat a zajistit si tak průběžné první místo ve skupině. Chlapecký tým nastoupil ke třem zápasům, z nichž dva vyhrál a ve třetím soupeři podlehl. Ve vyrovnané skupině je tak tento tým po prvním dni na čtvrtém místě s minimální ztrátou na lídra skupiny a o celkovém umístění tak rozhodnou čtvrteční zápasy.

Do turnaje vstoupili i basketbalisté a basketbalistky. Na hochy čekaly dva zápasy a oba byly pro reprezentanty Vysočiny vítězné. Dívky na palubovku pod koši vstoupily třikrát a za první soutěžní den vybojovaly dvě vítězství a udržely si tak šanci bojovat o bodovaná umístění.

Basebalisté, fotbalisté a volejbalisté mají po prvním dni odehrané po dvou zápasech a o dalším vývoji týmů rozhodnou až následující dny. Rovněž atleti mají za sebou po prvním dni soutěžení první kola a boje o medaile se rozhoří během příštích dní.

Body do celkového hodnocení se podařilo získat zápasníkům. Štěpán Szebista skončil v kategorii žáků do 90 kg na 4. místě, Adam Kufr v kategorii mladší žáci do 52 kg na 4. místě, Milan Jeřábek v kategorii mladší žáci do 35 kg na 5. místě a Ondřej Dobrovolný v kategorii žáci na 6. místě.

První medaile pro Vysočinu se podařilo „vylovit“ dle očekávání v olomouckém bazénu. Michaela Dvořáková v kategorii žačky nejprve získala bod za 6. místo na 50 metrů volný způsob a chvíli poté vybojovala bronzovou medaili na 200 metrů motýlek. Stříbrnou medaili vyplaval Vojtěch Sauber rovněž v žákovské kategorii za 200 motýlkem.

Vysočina má po prvním dni na svém kontě 2 medaile a celkově 21 bodů a průběžné 14. místo v hodnocení krajů tak zůstává za očekáváním.

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.6.2011 / 23.6.2011

Počet návštěv: 19559