Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor informatiky > Fond Vysočiny - Grantové programy pro oblast ICT > Úspěšné projekty Fondu Vysočiny


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Fond Vysočiny - Grantové programy pro oblast ICT

Záložky hlavní nabídky

Vyberte:

listopad 2013

 

 
 

Tyto řádky píšu ještě před parlamentními volbami, vy je naopak čtete v době, kdy už je vše spočítáno. Nicméně volby nevolby – ať dopadly jakkoliv, život v obcích a městech i v celém Kraji Vysočina probíhá svým stálým tempem a běžnými starostmi i radostmi. Musíme dál pracovat jako vždy jindy, listopad je navíc dobou postupné adaptace na zimní časy, podzimní nostalgie a začínáme se těšit na bílou pokrývku krajiny a na vánoční radosti.

 

Aktuálně je na všech úrovních od centra až po obce důležité vyjednávání o evropských penězích. Týká se to všech samospráv a dalších účastníků příprav projektů a programů. Pro dobrý výsledek je nutno postupovat společně koordinovaně, jednotně můžeme pro Vysočinu mnohého dosáhnout. Naopak spory, rozmíšky, preferování individuálních zájmů jsou cestou, která nevede nikam. Věřím, že se dokážeme dohodnout ve smyslu společných zájmů a budeme čerpat prostředky pro léta 2014 – 2020 v maximální výši ku prospěchu obohacení života ve všech koutech našeho kraje.

 

Právě čerpání evropských peněz je tématem, o němž se v posledních letech hodně mluví. Hlavně pokud dochází k chybnému nebo opožděnému zpracování projektů a „propadnutí“ velkých částek. Na druhé straně se někdy hledá způsob, jak využít dotace za každou cenu. Vymýšlejí se projekty na stavby, které nejsou nezbytné. Heslem je v těchto případech myšlenka „škoda těch peněz nevyužít“. A povinné spolufinancování projektů přitom odčerpává prostředky hlavně měst a obcí na možné prospěšnější využití.

 

Nedávno jsem se dočetl, že za posledních pět let vznikly v Česku za peníze z Evropské unie prostřednictvím regionálních operačních programů téměř tři stovky penzionů či hotelů. Ale u nemalé části těchto nemovitostí není cílem rozvoj cestovního ruchu, leč následný výhodný prodej po uplynutí příslušné lhůty povinného provozování tří let. I proto je na trhu nyní k dispozici údajně rekordní množství penzionů či horských hotelů.

 

Jsem přesvědčen, že v našem kraji vznikala v drtivé většině díla potřebná a sloužící celé společnosti. A v objemu čerpání prostředků patřil náš region mezi nejúspěšnější. Doufám, že tomu tak bude i v dalším období a bude tak naplněn smysl čerpání evropských fondů v některém typu regionálního programu.

 

Jiří Běhounek

hejtman Kraje Vysočina

 
 
Zodpovídá: Renata Krupičková, DiS.
Vytvořeno / změněno: 18.11.2013 / 18.11.2013

Počet návštěv: 11075
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek