Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Finance > Finanční zdroje z EU > OP vzdělávání pro konkurenceschopnost
Kraji Vysočina se prostřednictvím projektu „Podpora vybraných sociálních služeb na území Kraje Vysočina – individuální projekt II.“ podařilo zajistit financování sítě dvou druhů služeb sociální prevence. Jde o azylové domy a sociální rehabilitaci pro osoby s duševním onemocněním a zrakovým a kombinovaným postižením. „Projektem je zajištěna podpora 15 sociálních služeb od dubna 2013 do konce roku 2014,“ říká Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast.
S téměř železnou pravidelností je každoročně vyhlašována anketa o nejoblíbenějšího učitele České republiky Zlatý Ámos. Už jen měsíc - do konce roku mohou žáci a studenti základních a středních škol zasílat přihlášky svých kantorů do této soutěže. „Na Vysočině se o základní a následné středoškolské nebo učňovské školství stará více než 6,5 tisíce učitelů. Není lepší reklama a podpora regionálního školství, než spokojení žáci a studenti, kteří mají zdravý respekt ze svých pedagogů, kteří jsou jim nejen vzorem, ale i přáteli,“ uvedla Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.
KOUS Vysočina, o. s. – Koordinační uskupení nestátních neziskových organizací Kraje Vysočina ve spolupráci s Krajským úřadem Kraje Vysočina a městy pořádají pod záštitou Petra Piňose, radního pro oblast multikulturní spolupráce a neziskový sektor semináře na téma „Co čeká neziskové organizace v souvislosti s platností nového občanského zákoníku od 1. 1. 2014“.
Dnes uspořádal Kraj Vysočina závěrečnou konferenci projektu Partnerství PRO 2013+. Projekt byl realizován v rámci Operačního programu Cíl 3 Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007 - 2013. Vedoucím partnerem projektu byl Jihomoravský kraj a projektovými partnery byly Dolní Rakousko, Weinviertel Management a projektové sdružení Waldviertel Management, město Vídeň a Kraj Vysočina. Realizace projektu začala na konci roku 2010 a dnešní konference jej zakončila.
Nové rozpočtové určení daní, které vstoupilo v platnost se státním rozpočtem na rok 2013, reagovalo na časté stížnosti menších obcích, které se cítily znevýhodněné přerozdělováním daňových příjmů. Už téměř rok tedy obce hospodaří s příjmy řídícími se upravenými pravidly. „Podle našich sledování si obecní rozpočty letos do září polepšily téměř o 20% oproti stejnému období loňského roku, konkrétně jde o částku vyšší než 636 miliónů korun,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí Vladimír Novotný.
V pondělí 25. 11. 2013 proběhla na Městském úřadě v Jaroměřicích nad Rokytnou závěrečná konference projektu Severojižní propojení Kraje Vysočina – 3, kde byly prezentovány jeho výstupy, kterými jsou projektové dokumentace potenciálních staveb: II/360 Třebíč – Střítež, II/152 Jaroměřice nad Rokytnou – obchvat, II/152 Moravské Budějovice – obchvat, II/410 Jemnice – obchvat, II/410 Menhartice – obchvat. Jednání se vedle zástupců Kraje Vysočina (vedoucí partner projektu ) a Dolního Rakouska (partner projektu) zúčastnili též reprezentanti dotčených obcí.
V jihomoravské Lednici se ve dnech 25. - 26. 11. 2013 konalo zasedání 14. Monitorovacího výboru Operačního programu Rakousko – Česká republika 2007-2013. Jedním z cílů tohoto jednání bylo i schvalování projektových záměrů s přeshraničním dopadem, o jejichž podporu se ucházely i žadatelé z Kraje Vysočina.
Celkem jedenáct projektů nestátních neziskových organizací podpořilo Zastupitelstvo Kraje Vysočina v rámci výzvy grantového programu „Investujme v sociálních službách 2013“. Na investice byly rozděleny celkem dva miliony korun. „Tento grantový program byl vyhlášen již v předchozích dvou letech a setkal se s velkým ohlasem. Poskytovatelé sociálních služeb získávají finance na investice jen s velkými obtížemi. Podpořili jsme stabilní služby na území kraje a dotace povede k jejich dalšímu rozvoji,“ říká radní Kraje Vysočina Petr Krčál. Letos se o podporu ucházelo 22 žadatelů.
Krajská knihovna Vysočiny dnes ocenila nejlepší neprofesionální knihovny v regionu. Titul Knihovna Vysočina 2013 si odneslo pět knihoven – v okrese Havlíčkův Brod Obecní knihovna Oudoleň, v okrese Jihlava Knihovna městyse Větrný Jeníkov, v okrese Pelhřimov Místní knihovna Komorovice, v okrese Třebíč Místní knihovna Radkovice u Hrotovic a v okrese Žďár nad Sázavou Obecní knihovna Vídeň. Malá knihovnická slavnost se letos uskutečnila v Havlíčkově Brodě už podvanácté.
K poslednímu listopadu zanikají detašovaná pracoviště Krajského úřadu Kraje Vysočina v Havlíčkově Brodě, Pelhřimově, Třebíči a Žďáru nad Sázavou. „Zaměstnanci se z detašovaných pracovišť přemístí na pracoviště v Jihlavě a detašovaná pracoviště budou ke konci roku zcela uzavřena. Nové aktuální kontakty na pracovníky příslušných odborů - nové adresy a telefonní spojení budou aktuálně po přemístění zveřejněny na www stránkách Kraje Vysočina,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zděnek Kadlec.
V závěru minulého týdne se v sídle Kraje Vysočina uskutečnil odborný seminář na téma „Věda a výzkum v praxi – ochrana půdy na Vysočině“, který uspořádal odbor životního prostředí Krajského úřadu Kraje Vysočina. Primárně byl určen pro orgány ochrany zemědělského půdního fondu z krajských úřadů celé republiky, pro velký zájem byl zpřístupněn i pro referenty z řad úřadů obcí s rozšířenou působností Kraje Vysočina.
Kraj Vysočina má k dispozici první dokument hodnotící výsledky měření kvality ovzduší probíhajícího v rámci řešení projektu „Informační systém kvality ovzduší měření v Kraji Vysočina“. Jedná se o Roční závěrečnou zprávu z měření za období od 1. 10. 2012 do 30. 9. 2013. „Data z měření jsou on-line zasílána z mobilních měřících systémů na speciální webové stránky www.ovzdusivysocina.cz a slouží k informování všech skupin obyvatelstva“, doplnil k projektu ISKOV radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí, lesního a vodního hospodářství a zemědělství Zdeněk Chlád.
Střední hotelová škola v Třebíči se minulý týden v Remeši zúčastnila mezinárodní gastronomické soutěže, kterou organizoval světoznámý šéfkuchař Philippe Mille, držitel Michelinské hvězdy, společně s Úřadem regionální rady Champagne-Ardenne. V prvním ročníku mezinárodního klání získal tým krajské hotelové školy ve složení Eva Jandásková a Vojtěch Poskočil druhé místo.
V minulém týdnu proběhlo na Krajském úřadě Kraje Vysočina společné jednání zástupců Libereckého kraje a Kraje Vysočina. Liberecký kraj projevil zájem seznámit se a získat příklady dobré praxe z aktivit Kraje Vysočina v oblasti Místní agendy 21, regionálních produktů a regionálních prodejen.
Kraj Vysočina ve spolupráci s Remešskou akademií (Académie de Reims) a regionem Champagne-Ardenne nabízí opět studentům středních škol z Kraje Vysočina možnost studovat na střední škole v partnerském regionu ve Francii. Předpokladem studia je znalost francouzského jazyka, ale především motivace a odhodlání. Termín podání přihlášky do výběrového řízení je nejpozději do 31. ledna 2014. Termín podání žádosti o systémovou podporu Kraje Vysočina na pokrytí nákladů spojených se studijním pobytem v partnerských resp. spolupracujících regionech je taktéž 31. ledna 2014.
Aktivní účast v systému odděleného sběru využitelných složek komunálního odpadu obcí zapojených do systémů Ekokom, Asekol a Elektrowin zhodnotil další ročník soutěže pod taktovkou Agentury Dobrý den z Pelhřimova. Soutěž ověřila, jak je využívána sběrná síť obcí, zda se sběrné nádoby nevyvážejí poloprázdné nebo zda přeplněnost sběrných nádob nevyžaduje změnit intenzitu svozu či počet/objem nádob.
Zástupci agentury III (Institute for Information Industry) z Tchaj-wanu představili na Vysočině svůj nový projekt – inteligentní systém pro šetření elektrické energie In-Snergy – tzv. chytré zásuvky. První, kdo bude měřit energetickou náročnost, regulovat spotřebu energií a hledat další využití pro novou technologii, jsou studenti Střední průmyslové školy Třebíč. Během své návštěvy tchaj-wanská delegace mimo jiné ověřila, jak fungují již dříve do života uvedené projekty.
Jihlavské gymnázium v závěru minulého týdne patřilo piškvorkám. Jediné postupové místo vybojovalo pětičlenné družstvo domácích. Právě Gymnázium Jihlava hostilo šesté krajské finále soutěže pIšQworky, kterého se z Vysočiny zúčastnilo jedenáct týmů. Jednu neoficiální hru nemohla odmítnout ani Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství. I přes napínavý souboj ji Martin Chmelař z tercie třebíčského gymnázia nedovolil vyhrát.
V polovině listopadu si judisté z Vysočiny připsali další úspěch. Mezi čtyřicítkou týmů z Rakouska, Čech, Slovenska a Maďarska bezkonkurenčně resp. s velkým bodovým náskokem obhájili své loňské vítězství na přeshraničním turnaji Berger Nachwuchscup. Dali tak jasně najevo, že judo z Vysočiny má nejen tradici, ale především výsledky.
Třiatřicet notebooků, osm kompletních stolních počítačů a jedenadvacet mobilních telefonů s kreditem mohou nově využívat neziskové organizace v Kraji Vysočina, které se zapojily do aktivit Věnuj počítač a Věnuj mobil z projektu spolupráce společnosti ASEKOL s Krajem Vysočina. Počítače a mobily dnes neziskovkám předali zástupci kraje a společnosti ASEKOL. Díky repasované technice budou moci organizace zkvalitnit či rozšířit služby pro klienty.
Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se