Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Tiskové zprávy - listopad 2015

 
 
 • Příjemnější cestování jakýmkoliv dopravním prostředkem (23.11.2015)
  Slavnostní otevření I/19

  Dnes dopoledne byly slavnostně otevřeny hned dvě důležité dopravní stavby. Náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl a náměstek pro oblast financí Vladimír Novotný se zúčastnili otevření 2. a 3. nástupiště na vlakovém nádraží v Havlíčkově Brodě a také přeložky silnice I/19 Žďár nad Sázavou – Mělkovice. „Obě tyto stavby zlepší a zpříjemní cestování nejen občanům našeho kraje, ale i těm, kteří Vysočinou jen projíždějí,“ uvedl náměstek hejtmana Libor Joukl.

   
 • Premiérové promítání dokumentárního cyklu Zemědělství a lesnictví - život Vysočiny (20.11.2015)
  Zemědělství a lesnictví - život Vysočiny

  Déle než rok a půl trvalo natáčení a dokončování dokumentárního cyklu Zemědělství a lesnictví – život Vysočiny. Šestidílnou sérii originálních pohledů na moderní zemědělství a navazující obory si u filmařů objednal Kraj Vysočina. „Hledali jsme nástroj, který by poutavou formou mladé generaci přiblížil současné zemědělství, které už není o tvrdé, nepopulární práci, ale o nových technologiích a sofistikovaných pracovních postupech,“ uvedl dnes na tiskové konferenci k premiéře cyklu radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád. Režie snímků se ujal Theodor Mojžíš a odborně snímek zaštítil Václav Němec z Družstva vlastníků půdy a majetku Slavíkov.

   
 • Francouzská umělkyně objevuje na Vysočině řemeslné techniky (20.11.2015)
  Marion Ancelme a radní Kraje Vysočina Marie Kružíková

  Výtvarnice z partnerského regionu Kraje Vysočina Champagne-Ardenne Marion Ancelme v rámci měsíční rezidence v Akademii Světlá nad Sázavou objevuje techniky uměleckých řemesel. „Ve svém projektu se zabývá tématem pohybu lidských bytostí a ve své instalaci vytváří hybridní chimérické postavy, které mají vlastnosti lidí a ptáků,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková, která se s výtvarnicí v tomto týdnu osobně setkala.

   
 • Zahraniční stáže přinesly jihlavské škole prestižní ocenění (20.11.2015)
  Pečeť kvality

  OA, SZŠ a SOŠS Jihlava získala ocenění Pečeť kvality za projekt realizovaný v rámci programu Leonardo da Vinci. „Střední odborná škola služeb organizuje zahraniční stáže studentů už více než 15 let, do loňského roku to bylo v rámci programu Leonardo da Vinci, na který navázal projekt Erasmus+,“ říká Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

   
 • Dlouhodobý záměr vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy Kraje Vysočina (19.11.2015)

  V tomto týdnu začala série diskusních setkání k Dlouhodobému záměru vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy Kraje Vysočina a Krajskému akčnímu plánu. Šest diskusních workshopů, rozdělených podle jednotlivých témat, se postupně uskuteční ve druhé polovině listopadu. Plánované je i jednání Rady pro rozvoj lidských zdrojů a Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.

   
 • Noc divadel i na Vysočině (19.11.2015)

  Horácké divadlo Jihlava se v sobotu 21. listopadu už po třetí zapojí do mezinárodního projektu European Theatre Night, jehož cílem je zviditelnit a učinit dostupnými jednotlivé divadelní scény a jejich nabídku. „Jediná profesionální scéna v regionu si v rámci noci divadel znovu připomene svou 75 let dlouhou historii, která se úzce prolíná s historií Vysočiny a celé země,“ říká Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

   
 • Lidé s autismem mají nové domovy (19.11.2015)

  Ve speciálně vybavených domácnostech v Horní Cerekvi a Kadolci, které Kraj Vysočina postavil v rámci projektů transformace sociálních služeb, najde nově domov až osmnáct dospělých lidí s diagnózou autismus. „Umístění a péče o dospělé osoby s diagnózou nezvladatelného chování je mimořádně náročná a v této podobě maximálně respektující individuální potřeby klientů v Kraji Vysočina dosud chyběla,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.

   
 • Zdravotníci z Vysočiny navštívili Minskou oblast Běloruska (19.11.2015)
  Návštěva Běloruska

  V závěru minulého týdne měli odborníci z krajských nemocnic a zdravotnické záchranné služby příležitost poznat běloruské zdravotnictví. Výprava pod vedením hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka navázala na loňskou návštěvu běloruských lékařů na Vysočině. „Cílem těchto oboustranných setkávání je především výměna zkušeností, zejména v poskytování urgentní péče a přednemocniční zdravotnické pomoci v terénu. Návštěvu jsme využili i k přípravě pracovního programu na rok 2016, a to nejen pro oblast zdravotnictví, ale i v oblasti hospodářské spolupráce soukromého sektoru, oblasti školství, mládeže a sportu,“ zhodnotil pracovní cestu hejtman Jiří Běhounek.

   
 • Vánoční výstava betlémů v Třebíči (18.11.2015)
  Vánoční výstava betlémů

  Muzeum Vysočiny Třebíč připravilo tradiční předvánoční výstavu betlémů z Třebíče, Jihlavy a Příbrami. Její vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 19. listopadu 2015 v 17 hodin, přístupná bude v zámecké konírně až do 17. ledna 2016.

   
 • Očekávané události přehledně na jednom místě (18.11.2015)

  Kraj Vysočina dnes představil nový nástroj pro sdílení informací o akcích a událostech pořádaných krajem . Aplikace KALENDÁŘ má prostřednictvím jednoduchého uživatelského rozhraní nabídnout uživatelům ucelený přehled aktivit úřadu i samosprávy. „Cílem nové aplikace, kterou na míru zadání krajské samosprávy připravili krajští informatici ve spolupráci s analytiky je centralizovat maximum informací na jedno místo, umožnit vyhledávání a filtrování informací podle předmětu zájmu nebo například podle charakteru uživatele. Aplikace je důsledně intuitivní a díky jednoduché obsluze nabídne rychlou práci s velkým množstvím informací,“ informovala Dana Buřičová z odboru analýz a podpory řízení Krajského úřadu Kraje Vysočina.

   
 • Hejtman Kraje Vysočina vyjádřil soustrast obětem teroristických útoků ve Francii (16.11.2015)

  Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek dnes po poledni podepsal kondolenční dopisy adresované vedení partnerského regionu Champagne-Ardenne a také francouzskému velvyslanci v ČR. Reagoval tak na páteční teroristické útoky v Paříži. „Zprávy o útocích mě velmi zasáhly. Jako lékař dobře vím, jak křehký je lidský život, a to více vnímám tuto tragickou událost, která si vyžádala desítky nevinných lidských obětí. Podobné činy si nezaslouží žádnou omluvu,“ vyjádřil soustrast rodinám obětí i jejich blízkým hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Podzimní práce v přírodních památkách a rezervacích v Kraji Vysočina vrcholí (13.11.2015)

  V přírodních památkách a rezervacích na území Kraje Vysočina v těchto dnech vrcholí opatření na podporu celé řady zvláště chráněných druhů rostlin nebo živočichů, případně i dalších cenných druhů. "Tato opatření jsou každoročně z velké části realizována za finanční prostředky z rozpočtu Kraje Vysočina a probíhají po celý rok, tedy od časného jara do pozdního podzimu," popisuje Zdeněk Chlád, radní Kraje Vysočina pro oblast lesního, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí.

   
 • Krajské kolo Logické olympiády (13.11.2015)
  Logická olympiáda

  Na Gymnáziu Havlíčkův Brod se uskutečnilo krajské kolo 8. ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Ve třech kategoriích se utkalo 150 regionálně nejúspěšnějších řešitelů, kteří v nominačním kole obstáli v tvrdé konkurenci 2690 soutěžících z celého Kraje Vysočina. „Vítám jakoukoliv mimoškolní aktivitu, která přispívá k rozvoji znalostí a schopností studentů a posiluje jejich sebevědomí,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Petr Krčál : Nová strategie bude prosazovat aktivní mezigenerační spolupráci (13.11.2015)
  Petr Krčál

  Aktivní seniorská politika je spojena s demografickým fenoménem stárnutí populace a týká se i Kraje Vysočina, který na ni reaguje přípravou nového strategického dokumentu Koncepce rodinné a seniorské politiky. Aktualizace a rozšíření tohoto zásadního materiálu, který má být dokončen v únoru 2016, vzniká v Kraji Vysočina za podpory seniorských organizací působících v regionu. Spolupráci přislíbila i rodinná a mateřská centra, která Kraj Vysočina intenzivně podporuje. Aktualizace tohoto dokumentu má za cíl výraznou podporu mezigenerační spolupráce a také stanovení nového zásadního směřování podpory mladých rodin a seniorů v Kraji Vysočina.

   
 • Nové rozpočtové určení daní by mohlo Vysočině přinést stovky miliónů (12.11.2015)
  Finance

  Téměř před koncem roku čekají všechny kraje na novelu zákona upravující rozpočtové určení daní. Jejich podíl se má podle avizované novely vrátit na úroveň roku 2011. „Pro rozpočet Kraje Vysočina by to znamenalo posílení ve výši minimálně 350 miliónů korun. Skutečný daňový výnos se bude odvíjet od celkové ekonomické kondice státu,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí Vladimír Novotný. Na jeho návrh bude částka minimálně 350 miliónů korun figurovat v nově připravovaném rozpočtu kraje na rok 2016 v kolonce strategická rezerva kraje.

   
 • Kraj podpořil vydání brožury pro mimořádné situace (12.11.2015)
  Povodeň

  Kraj Vysočina se metodicky podílel na vydání praktické příručky Povodeň. V tomto případě jde o návod pro konkrétní mimořádnou událost, který je určený především členům povodňových komisí, může pomoci i široké veřejnosti. Poskytuje ve srozumitelné, každému čtenáři přijatelné podobě základní instrukce z oblasti ochrany obyvatelstva, bezpečnosti občana a zdravotní pomoci. Nabízí jasné, určité informace a doporučení toho, jak se zachovat, aby na obcích byli konkrétní lidé schopni ochránit nabídnout pomoci nebo zvládnout mimořádnou situaci.

   
 • Kraj Vysočina patří stále mezi oblasti s nejlepší kvalitou ovzduší v ČR (11.11.2015)

  Podle souhrnné ročenky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Znečištění ovzduší na území České republiky v roce 2014 patří Kraj Vysočiny stále mezi nejčistší lokality v republice. „Ovzduší Kraje Vysočina je ale v některých lokalitách, obdobně jako ovzduší celé České republiky, nejvýznamněji zatíženo prachovými částicemi PM10 a PM2,5 a dále znečišťujícími látkami jako je benzo(a)pyren a přízemní ozon,“ říká Zdeněk Chlád, radní Kraje Vysočina pro oblast lesního, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí.

   
 • Kraj opět pošle peníze na fungování záchranné stanice Pavlov (10.11.2015)
  vydra

  Zastupitelstvo Kraje Vysočina na svém dnešním zasedání schválilo podporu ve výši 1,3 miliónu korun na další celoroční činnost Stanice Pavlov o. p. s., která pečuje o handicapované živočichy. „Uvědomujeme si, že existence a činnost tohoto zařízení je potřebná a nezbytná. To ostatně potvrdila i veřejnost, která stanici vyjádřila podporu v hlasování Váš názor, prostřednictvím kterého pomáhali lidé sestavit krajský rozpočet,“ říká Zdeněk Chlád, radní Kraje Vysočina pro oblast lesního, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí.

   
 • Kraj Vysočina finančně podporuje pilotní projekt domácí hospicové péče (10.11.2015)

  Zastupitelstvo Kraje Vysočina dnes schválilo poskytnutí dotace ve výši více než 1,2 miliónu korun pro Diecézní charitu Brno resp. jí zřizovanou Oblastní charitu Třebíč na dofinancování zkušebního provozu Domácí hospicové péče. Jako jediné zařízení v kraji figuruje mezi sedmi celorepublikově vybranými, které se podílejí na pilotním nastavování modelu financování mobilních hospiců a případné úhrady ze zdravotního pojištění za péči. „Na této péči se pilotně svými úhradami podílí také VZP s cílem ověřit možnost jejího fungování a budoucího ekonomického zabezpečení této péče. S podporou VZP by bylo snazší mobilní specializovanou paliativní péči rozvíjet cíleně i v ostatních okresech Kraje Vysočina,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.

   
 • Krajské zastupitelstvo kývlo na zřízení nové příspěvkové organizace (10.11.2015)

  Od 1. ledna 2016 začne fungovat nová příspěvková organizace Kraje Vysočina s názvem Projektová kancelář Kraje Vysočina, příspěvková organizace. O jejím zřízení rozhodlo dnes na svém jednání Zastupitelstvo Kraje Vysočina. Nová instituce s příspěvkem na provoz ve výši cca osm miliónů korun nabídne do budoucna uplatnění pěti až deseti odborníkům především na projektové řízení a veřejné zakázky.

   
 

Zobrazeno je 20 z celkem 62 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2015 > Tiskové zprávy - listopad 2015

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 87206

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek