Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Makrofotky studentů z Jihlavy ozdobily mezinárodní konferenci ENERSOL

Makrofotky studentů z Jihlavy ozdobily mezinárodní konferenci ENERSOL
Že z jepice, mšice nebo zeleného listu je možné za použití mikroskopu a fotoaparátu vytvořit umělecké dílo, už dva roky dokazují studenti OA, SZŠ a SOŠS Jihlava ve spolupráci s kolegy z jihlavského gymnázia. Od roku 2016 skupina deseti nadšenců, která se postupně rozšiřuje o další pedagogy i studenty, úspěšně realizuje projekt Krása dokonalosti ukrytá v detailu. Ve všech čtyřech ročních obdobích postupně bádali v jinak nepřístupném lomu Kosov nedaleko Jihlavy.
 

 
 

Výsledkem jejich práce jsou povedená videa, umělecké fotografie, vítězství v celorepublikovém kole soutěže Enersol v kategorii Enersol a popularizace a několik výstav včetně dubnové prezentace na mezinárodní konferenci soutěže Enersol v dolnorakouském Hollabrunnu.


„Fotografie vznikající na mikroskopu gymnaziální badatelny zaujaly na republikovém finále soutěže Enersol natolik, že nám byla nabídnuta možnost výstavy na mezinárodní přehlídce této soutěže,“ prozradil pyšně ředitel OA, SZŠ a SOŠS Jihlava Libor Fasora s tím, že výsledky práce obdivovali nejen zástupci hostitelské země, ale také Německa, Slovinska, Polska, Slovenska nebo České republiky. Úspěchy společného projektu dvou krajských středních škol a společnosti ČM štěrk navíc studenti a jejich pedagogové představí velvyslankyni ČR v Rakousku Ivaně Červenkové, která OA, SZŠ a SOŠS Jihlava navštíví v doprovodu radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jany Fialové 3. května.


Studentům a pedagogům se podařilo uzavřít cyklus Quarry seasons a natočit v lomu Kosov čtyři videa ve všech ročních obdobích. Ke zhlédnutí jsou na Youtube: www.youtube.com/watch?v=RiRPTuCbBdQ .


„Aktuálně nám končí smlouva o spolupráci se společností Českomoravský štěrk a. s., ale předpokládáme, že naší úspěšnou kooperaci znovu prodloužíme,“ prozradil Libor Fasora. Pozitivní výhled potvrzuje i Kristýna Šebková z ČM štěrk. „Úspěchy studentů nás nepředstavitelně těší, je to úměrná odměna za to, jakou práci udělali, zpracovali a následně dokázali úžasně odprezentovat.“


Více informací: Libor Fasora, ředitel OA, SZŠ a SOŠS Jihlava


makro

makro

makro

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.4.2018 / 26.4.2018 | Zveřejnit od: 26.4.2018

Počet návštěv: 5386
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek