Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kulturní a přírodní dědictví Kraje Vysočina


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Malé projekty z příhraničí se prezentovaly na konferenci v Bohuslavicích

Malé projekty z příhraničí se prezentovaly na konferenci v Bohuslavicích
Fond malých projektů v rámci programu Interreg mezi Českou republikou a Rakouskem začíná bilancovat. Celkem 505 projektů za více než 8 000 000 Eur, do kterých se zapojili partneři z obou stran hranice, bylo úspěšně realizováno v letech 2017–2022. Ty nejlepší z nich prezentovaly svoje aktivity a výstupy na přeshraniční závěrečné konferenci 9. listopadu 2022 v Bohuslavicích u Telče.
 

 
 

„Fond malých projektů je dlouhodobě jeden z nejpřístupnějších fondů, jsou to otevřené dveře do světa spolupráce mezi Českou republikou a Rakouskem. Bylo zrealizováno velké množství projektů i přes probíhající pandemii COVID 19, což je úžasné. Budu ráda, když se úspěšné projekty, o kterých tu dnes uslyšíme, stanou inspirací  a hnacím motorem pro projekty  v rámci nového fondu,“ řekla na konferenci Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana pro oblast regionálního rozvoje, která hosty na začátku přivítala.


Na konferenci vystoupili také zástupci programu Interreg Rakousko – Česká republika, za Řídicí orgán Martin Kavalek z Úřadu zemské vlády Dolního Rakouska a za Národní orgán Andrea Hanousková z Ministerstva pro místní rozvoj ČR nebo předsedkyně Euroregionu Šumava – Bavorský les / Regionalmanagement Mühlviertel Gabrielle Lackner-Strauss.


Poté už dostaly prostor malé projekty, které v rámci prezentací dobré praxe přiblížily účastníkům své aktivity. Velký ohlas zaznamenal Petr Sedlák ze  Žďáru nad Sázavou s projektem Oslava Santiniho barokní hvězdy, ve kterém se spolkem TOGETHER z Dolního Rakouska uspořádali několik akcí k oslavě výročí 300 let od vysvěcení poutního kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Město Žďár bylo zapojeno do 4 projektů a spolek Zámek Ždár do dalších 3. Z toho je patrné, že i oblasti, které jsou v Kraji Vysočina geograficky vzdálenější od hranice s Rakouskem, mohou být pro přeshraniční spolupráci a aktivity atraktivní.


„Fond bude součástí programu přeshraniční spolupráce také v současném programovém období. Čeká nás několik novinek, které by měly žadatelům administraci projektů zjednodušit. S kolegy z jižních Čech a jižní Moravy proto právě vyjednáváme, aby první výzvy mohly být vyhlášeny co nejdříve v roce 2023.  Už teď se  těším na další zajímavé záměry, se kterými realizátoři přijdou, protože společně dokážeme víc!“ doplňuje Hana Hajnová.


Fond malých projektů je zaměřen na spolupráci komunit z Česka a Rakouska v různých oblastech. Jde především o aktivity typu people-to-people. Nejčastější typy aktivit jsou spojené se spoluprací a setkáváním, kulturními slavnostmi, tradicemi, vzděláváním, exkurzemi, sportovními turnaji či akcemi, ale také s dopravou, ekologií a ochranou životního prostředí, předáváním know-how a univerzitní spoluprací.


bohuslavice

bohuslavice

  • Oldřich Sklenář, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.11.2022 / 11.11.2022

Počet návštěv: 1555
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek