Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Memorandum o vzájemné spolupráci při zřízení republikového výcvikového a vzdělávacího centra pro složky záchranného systému je podepsáno

memorandum
Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina dnes uzavřel se statutárním městem Jihlava a Krajem Vysočina memorandum o vzájemné spolupráci při zřízení republikového výcvikového a vzdělávacího centra pro složky integrovaného záchranného systému. Ředitel HZS Jiří Němec, primátorka Karolína Koubová a hejtman Vítězslav Schrek stvrdili podpisy společný zájem na smysluplném využití pozemků a objektů bývalého vojenského prostoru v jihlavské lokalitě Pístov, kterou nyní vlastní právě Jihlava. „Očekávám, že společná koordinace aktivit partnerů bude prospěšná pro posun věcí kupředu, tak aby nositel projektu - hasičský záchranný sbor, mohl učinit dílčí kroky k zahájení práce na centru, “ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.
 

 
 

„Máme sedmihektarový nevyužívaný areál, který už několik let bez využití chátrá. Měli jsme nápad využít ho pro kynology a řekli jsme si, proč ho nenabídnout všem složkám záchranářů. Jsem ráda, že se nápad setkal s nadšením a věřím, že se to povede dotáhnout do zdárného konce a celorepublikové výcvikové centrum zde opravdu vznikne,“ uvedla primátorka Jihlavy Karolína Koubová s tím, že některé chátrající domy by se měly rekonstruovat, jiné by se zbouraly tak, aby zde hasiči mohli nacvičovat zásahy v sutinách. „Věřím, že až tady začnou cvičit záchranné složky z celé republiky a opuštěný areál ožije, budeme nakonec všichni moc pyšní, že v Jihlavě tahle kasárna máme,“ doplnila primátorka Jihlavy.


 Ředitel HZS Kraje Vysočina Jiří Němec zopakoval, že není prozatím definitivně stanoveno, jaké parametry budou při budování výcvikového centra na Pístově vyžadovány. Platí však uvedené skutečnosti v memorandu – centrum má poskytovat edukaci např. první pomoci, nabídnout modelové situace úrazů elektrickým proudem, požárů v bytových jednotkách, simulaci odstraňování následků dopravních nehod nebo povodňových situací, dále má sloužit k výcviku kynologů. „Už v minulosti objekty pístovských kasáren využívala k tematickým cvičením policie, hasičský záchranný sbor vidí potenciál v bývalém tankodromu, kde by mohl vzniknout cvičný úsek dálnice, ale například i železnice, kde by bylo možné simulovat různě obtížné mimořádné události,“ uvedl příklady zvažovaného využití areálu ředitel krajských hasičů Jiří Němec. Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek připomíná, že výcvikové středisko by mělo mít takové specifické parametry, aby bylo atraktivní i pro výcvik složek integrovaných systémů ostatních krajů. „Líbí se mi myšlenka, že by zázemí a vybavení centra v rámci nabídnutých kapacit využívali pro výcvik i sbory dobrovolných hasičů. Pokud už centrum vznikne, ať je jeho využití co nejširší,“ připomněl hejtman Vítězslav Schrek.  

 

Memorandum se uzavírá na dobu jednoho roku.

 

memorandummemorandummemorandum

  • tisk@kr-vysocina.cz 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.5.2021 / 27.5.2021

Počet návštěv: 1945
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek