Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Města u dálnice dostanou dotace na kamerové systémy

kamera
Velké Meziříčí, Humpolec, Velká Bíteš a Měřín budou letos nakupovat kamerové systémy nebo osvětlovat riziková místa. Pomohou jim k tomu peníze ze státní a krajské dotace na prevenci kriminality ve výši téměř dvou milionů korun. První letošní výzva byla záměrně směřována na úzkou skupinu obcí ležících v blízkosti dálnice D1, kde Policie ČR zaznamenala zvýšený počet trestných činů.
 

 
 

O dotaci z Programu prevence kriminality požádaly dle platných podmínek pouze čtyři obce z 25 možných. „Účelem poskytnutí dotace byla podpora a motivace regionálních obcí, jejichž územním obvodem prochází dálnice D1 a které jsou nejvíce zatíženy kriminalitou. Naším cílem je podpořit projekty zaměřené na omezování a snižování majetkové, případně i násilné kriminality a zvyšování nebezpečí pro pachatele, že budou při páchání trestné činnosti dopadeni,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

V této první výzvě si města rozdělí 1,7 mil. Kč státní dotace a 227 tisíc Kč krajské dotace. Budou realizovat projekty celkem za téměř 3,5 mil. Kč.

 

město

projekt

Hodnota projektu v tis. Kč

Velké Meziříčí

Rozšíření kamerového systému a osvětlení

625

Humpolec

Rozšíření kamerového systému

999

Velká Bíteš

Městský mobilní kamerový dohlížecí systém

911,5

Měřín

Osvětlení rizikových míst a příprava kamerového systému

986

Tab.1: Přehled schválených projektů

 

V krajském rozpočtu je na prevenci kriminality vyčleněno v tuto chvíli ještě 1,2 mil. Kč. V průběhu letošního roku bude tedy krajem Vysočina vyhlášena další výzva zaměřená na pro-gramy prevence kriminality. „Bude na odborné pracovní skupině, které oblasti například sociální či situační prevence vybere k podpoře a jak široká bude skupina definovaných žadatelů,“ uvedl Josef Pokorný z Krajského úřadu kraje Vysočina.


V loňském roce kraj Vysočina vyhlásil také výzvu na podporu prevence kriminality. Celkem pět projektů bylo podpořeno ze státní dotace částkou 1,6 mil, Kč a sedm projektů z krajské dotace částkou 1,5 mil. Kč. Celková hodnota všech realizovaných projektů přesáhla díky spoluúčasti žadatelů 5 mil. Kč. Nejčastěji se jednalo o projekty na rozšíření stávajících kamerových dohlížecích systémů, dále pak o instalaci osvětlení na bezpečnostně problémových lokalitách a instalaci elektronických zabezpečovacích systémů na budovy v majetku obcí.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.3.2010 / 23.3.2010

Počet návštěv: 26747
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek