Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Město pro byznys: Vítězství patří opět Humpolci

Město pro byznys: Vítězství patří opět Humpolci
V pátém ročníku srovnávacího výzkumu Město pro byznys opět zvítězil Humpolec. Vysoký podíl podnikatelů, široká síť dodavatelů, dobrá dopravní dostupnost i vstřícnost městské samosprávy rozhodly o tom, že Humpolec znovu obsadil nejvyšší příčku. Předstihl druhý Pacov, kterému v loňském roce patřilo páté místo mezi patnácti hodnocenými městy Kraje Vysočina. Třetí příčku obsadila Jihlava. „V dnešní době jsou největším problémem pro rozvoj a stabilitu podnikatelského sektoru stále se měnící zákony a sazby daně z přidané hodnoty. Na celostátní úrovni je třeba co nejdříve vytvořit předvídatelné prostředí, které umožní i další rozvoj podnikání,“ řekl v úvodu první náměstek hejtmana Vladimír Novotný.
 

 
 

Úspěšný Humpolec zvítězil díky dobrému hodnocení v obou posuzovaných oblastech. V přístupu veřejné správy skončil druhý a v oblasti podnikatelského prostředí byl hodnocen nejlépe ze všech měst na Vysočině. Humpolec každoročně zaujímá přední místa v tomto srovnávacím výzkumu, v roce 2008 dokonce zvítězil v celorepublikové konkurenci.

 

Nízká míra nezaměstnanosti, příznivá cena bytů, dostupnost pozemků a prostorů k podnikání posunuly loni pátý Pacov na druhé místo. Navíc si nejlépe ze všech posuzovaných měst v Česku vedl v testu elektronické komunikace. Třetí místo patří Jihlavě. Zde se nachází nejvyšší počet firem, je tady nejnižší dlouhodobá nezaměstnanost i nejvyšší podíl výdajů určených na veřejnou dopravu.


Celkové pořadí měst v Kraji Vysočina:

Pořadí

Město

1.

Humpolec

2.

Pacov

3.

Jihlava

4.

Nové Město na Moravě

5.

Chotěboř

6.

Pelhřimov

7.

Havlíčkův Brod

8.

Moravské Budějovice

9.

Velké Meziříčí

10.

Třebíč

11.

Žďár nad Sázavou

12.

Bystřice nad Pernštejnem

13.

Náměšť nad Oslavou

14.

Světlá nad Sázavou

15.

Telč

 

Poznámka: Obce se ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys hodnotí na základě padesáti kritérií rozdělených do dvou oblastí: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 1.11.2012 / 1.11.2012

Počet návštěv: 22503
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek