Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Mezikrajská porada k pedagogické asistenci

Mezikrajská porada k pedagogické asistenci
V tomto týdnu se uskutečnila v Kraji Vysočina společná porada zástupců odborů školství jednotlivých krajských úřadů. „Za účasti 12 krajů se diskutovala zejména problematika integrace žáků se zdravotním postižením a jejich možné podpory v době, kdy ministerstvo školství nesystémově omezuje toky finančních prostředků do regionálního školství, což ve svém důsledku velmi komplikuje situaci také v oblasti vzdělávání žáků se zdravotním postižením,“ upřesnila Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast školství
 

 
 

Dvoudenní setkání a výměna zkušeností mezi zástupci jednotlivých krajů ukázaly, že největším problémem je chybějící metodika ze strany ministerstva, která by poskytla návod jak efektivně naplňovat rámce definované legislativou a národní koncepcí. „Tato metodická absence ústí ve skutečnost, že každý kraj řeší situaci po svém a z toho plyne rozdílný přístup k zajištění podpůrných opatření pro začleňování žáků s handicapem,“ uvedla Marie Kružíková.  Společným problémem však v současné době je, že rozpočtové možnosti jednotlivých krajů v rámci přidělených finančních prostředků ze státního rozpočtu směrem k širší podpoře integrace žáků se zdravotním postižením do tzv. „běžných“ základních škol dosáhly dna. „Bez změny dosud platných pravidel a omezování rozsahu podpory už není dále možné ekonomicky podporovat začleňování žáků se zdravotním postižením do běžného vzdělávání,“ uzavřela Marie Kružíková.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 24.8.2012 / 24.8.2012

Počet návštěv: 17707
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek