Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Miroslav Kalousek na Vysočině

Návštěva ministra financí ČR Miroslava Kalouska na Vysočině 29. září měla dát odpověď zejména na již dlouho vyřčenou otázku, co bude s likvidací skládky nebezpečných odpadů v Pozďátkách a pod tlakem okolností také tlumočit postoj vlády k situaci, která nastala ve sklárnách Sklo Bohemia ve Světlé nad Sázavou.
 

 
 

Pokud jde o skládku nebezpečných odpadů v Pozďátkách - zde má stát nástroje, jak problém řešit. Zhruba do dvou až tří týdnů předloží ministerstvo životního prostředí vládě materiál, který navrhne řešení likvidace skládky na Třebíčsku. Stát si je vědom, že musí jednat rychle, řešením  je převzetí skládky státním podnikem DIAMO, který umí odstraňovat ekologické zátěže. "O tom, že likvidaci stát zaplatí, není pochyb," uvedl v reakci pro média ministr financí Miroslav Kalousek.

 

Pokud jde o budoucí existenci společnosti Sklo Bohemia, která patří do předlužené skupiny Bohemia Crystalex Trading a ve Světlé nad Sázavou zaměstnává zhruba 1200 zaměstnanců, pak ministerstvo v rámci těch nástrojů, které má k dispozici, dělá podle vyjádření ministra financí maximum. "Jakákoli intervence z veřejných prostředků je vyloučena. Neumožňuje ji ani zákon o veřejné podpoře," uvedl ministr financí a doplnil, "firma má dvě možnosti, jak situaci řešit. První možnost je, že získá na svou stranu solventního kupce, který firmu převezme vč. jejího dluhu. Druhá možnost je, že společnost projde řízeným konkurzem se zachováním maximálního možného množství pracovních míst a výroby."

 

Ministr financí ČR Miroslav Kalousek se během své několikahodinové návštěvy zúčastnil i besedy se studenty Obchodní akademie a Jazykové školy s právem státní zkoušky v Jihlavě, kde přednášel na téma z oblasti ekonomie, rozpočtu a financování školství. Odpoledne se pak sešel se zástupci podnikatelů. Nejčastější dotazy z úst praktiků se týkaly zavedení eura.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.9.2008 / 29.9.2008

Počet návštěv: 36128
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek