Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

Cesta: Titulní stránka > Jiří Běhounek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Mistrovství v biatlonu hostilo nejlepší sportovce Evropy

Ilustrační foto
Nejlepší špičky biatlonu se o víkendu sjeli do Nového Města na Moravě, aby zde soutěžili v otevřeném Mistrovství Evropy v letním biatlonu 2009. Soutěž se v Novém Městě konala na základě pověření Mezinárodní biatlonové federace a je jedním z vrcholů biatlonové letní sezóny. Soutěže v Novoměstském biatlonovém areálu se ve dnech 14. – 15. srpna 2009 zúčastnilo na 150 sportovním špiček z 15 zemí.

Slavnostního ceremoniálu, který byl i vyjádřením podpory tomuto mladému sportu se zúčastnil i hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek a radní kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál. Mezi hosty nechyběla ani místopředsedkyně Parlamentu ČR Miroslava Němcová, nebo několikanásobný mistr světa Alexander Tichonov.

„Jsem rád, že takováto mistrovství se konaní na našem kraji. Biatlon je sice mladý sport, ale o to více je klub a sportovci motivováni snahou, vybudovat v Novém Městě na Moravě moderní středisko biatlonu, které bude hostit zanedlouho sportovce z celého světa. Věřím, že i kraj Vysočina vytvoří podmínky k realizaci celého projektu. Svůj podíl musí vyjádřit i představitelé státu. Přeji všem sportovcům a organizátorům ty nejlepší výsledky“, řekl na úvod hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Výsledky biatlonového mistrovství (info převzato z ČT24)

Český reprezentant Ondřej Moravec vybojoval na mistrovství Evropy v letním biatlonu v Novém Městě na Moravě bronz v závodu mužů s hromadným startem. Jaroslav Soukup za ním dnes skončil čtvrtý se ztrátou necelých 12 sekund. Titul získal Ruslan Nasirov z Uzbekistánu. Ve čtyřech střeleckých položkách minul Moravec pouze dva z 20 terčů. V poslední době ho přitom trápila špatná střelba, která ho připravila i o účast na letošním mistrovství světa v Korejské republice. Pomohlo mu jarní soustředění u střelců v Plzni, kde změnil střeleckou polohu a také získal sebevědomí. V závodu žen nenavázala Zdenka Vejnarová na stříbro z pátečního sprintu, netrefila sedm terčů a skončila desátá. Porazila ji i Barbora Tomešová, která až do závěrečné střelby bojovala o medaili, ale dvě chyby při poslední stojce ji odsunuly na pátou pozici.

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.8.2009 / 17.8.2009

Počet návštěv: 15697