Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Mapa webu


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Muzejní a galerijní noc v Jihlavě se blíží

Muzejní noc
Už tento pátek 10. září se dočkají příznivci muzejních a galerijních nocí netradičního otevření jihlavského muzea i galerie. „Původní květnový termín byl přesunut kvůli koronavirové pandemii. Věříme, že za dodržení platných hygienických opatření se tato u návštěvníků velmi oblíbená akce uskuteční nyní v novém termínu,“ zve na nadcházející muzejní noc Roman Fabeš, krajský radní pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.
 

 
 

V letošním roce se koná úctyhodný XVII. ročník Festivalu muzejních nocí, do kterého se pravidelně zapojují muzea a galerie napříč Českou republikou. Národní zahájení se uskutečnilo již 18. června v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích. Akce mohou v rámci festivalu probíhat až do 19. září. Možnost návštěvy památek v neobvyklém čase, bezplatné či snížené vstupné, nepřeberné množství zajímavých muzejních i galerijních aktivit a bohatý doprovodný kulturní program – to vše skýtají muzejní a galerijní noci.

 

Krajem Vysočina zřizované Muzeum Vysočiny Jihlava a Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě společně s dalšími jihlavskými subjekty připravily velmi pestrý program. Ten v muzeu odstartuje v 17.00 hod. komentovanou prohlídkou, která návštěvníky provede končící výstavou Mezi Prahou a Káhirou aneb 100 let české egyptologie. O hodinu později si projdou zájemci zoologické expozice s jejich kurátorkou Klárou Bezděčkovou z jihlavského muzea. Těšit se dále můžete na odtajnění výsledků soutěže o nejoblíbenějšího živočicha v muzeu a na odhalení nových muzejních exponátů. Této role se ujme Pavel Bezděčka, který si připravil zajímavou prezentaci o jejich vzniku. Hudební doprovod zajistí od 19.30 hod. jazzové seskupení Tonda Vidlák kvartet. Po setmění a za dobrého počasí se uskuteční přednáška v exteriéru Jihlava na fotografiích, se kterou bude spojeno i promítání na expoziční budovu na Masarykově náměstí. Akci zakončí autorské čtení Pavla Bezděčky, tzv. na dobrou noc. Stálé expozice muzea budou pro návštěvníky přístupné do 20.30 hod.

 

Také Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě chystá v rámci již tradiční Muzejní a galerijní noci bohatý program pro všechny věkové kategorie. Nejmenší návštěvníci se mohou těšit na dílny s galerijními edukátorkami od 16.00 hod. v budově Komenského 10 a v druhé galerijní budově, Masarykovo nám. 24, bude od 17.00 hod. probíhat dílna s výtvarnicí Terezou Říčanovou. Kurátoři provedou zájemce aktuálními výstavami: v 17.00 hod. Temná noc duše a v 19.00 hod. Tereza Říčanová: Černá zvířata. Chybět nebude ani tradiční portrétování studenty Střední uměleckoprůmyslové školy Jihlava-Helenín. Expozice galerie budou otevřeny až do 21.00 hodin.

 

I v letošním roce se na akci podílí Magistrát města Jihlavy, a proto souběžně od 17.00 hod. budou probíhat prohlídky domu Gustava Mahlera, Brány Matky Boží a Jihlavského podzemí. Od 20.30 hod. a zejména za příznivého počasí bude možné pozorovat noční oblohu pod vedením členů vysočinské pobočky České astronomické společnosti. Bližší informace jsou k dispozici v přiloženém programu.

 

Přijďte začít bezprostřední setkání s historií, uměním a živou kulturou! Vstupné v rámci celého programu je zdarma.

muzeum

  • Jana Komínová a Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Veronika Landsmanová
Vytvořeno / změněno: 6.9.2021 / 6.9.2021

Počet návštěv: 1267
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek