Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Portál územního plánování a stavebního řádu KrÚ Kraje Vysočina > Oddělení stavebního řádu > Výkon státní správy v přenesené působnosti
Za zavřenými dveřmi jihlavského muzea panuje poměrně čilý ruch, přestože někteří zaměstnanci, pokud jim to jejich profese umožňuje, využívají tzv. HomeOffice. Ale i oni sem občas dochází, aby se vybavili dalšími materiály ke zpracování, a to včetně restaurátorky sbírkového textilu, která rovněž šije doma. Přímo v muzeum pak probíhá technická údržba a drobné opravy nejenom budov, ale i expozic a výstavních prostor. Propagační oddělení dokončilo výroční zprávu a výše uvedené mimořádné číslo čtvrtletníku muzea a v současnosti pracuje na tvorbě propagačních materiálů a digitalizaci knihovního fondu. Digitalizovány jsou i další sbírkové skupiny, a to v rámci právě realizovaného projektu podpořeného z Integrovaného regionálního operačního programu. S ohledem na počty sbírkových předmětů je to ještě běh na dlouhé trati, jak uvedl ředitel muzea Karel Malý. Odborní pracovníci se dále podílí na tvorbě odborných článků a přípravě časopisů a publikací, které muzeum dlouhodobě vydává. Z preventivních důvodů, aby došlo k rozptylu zaměstnanců, jich část dojíždí do depozitáře v nedalekém Heleníně. Zde a potom i přímo v terénu se také pohybují archeologové, kteří jezdí na stavby v Kraji Vysočina za účelem provedení zákonného záchranného archeologického výzkumu. V depozitáři poté zpracují nálezy, zakonzervují je a sepíší zprávu pro investora. Směrem k veřejnosti se muzeum prezentuje také novou facebookovou stránkou s názvem Muzejní přírodovědci Jihlava, na které prezentují poutavé příspěvky včetně videoreportáží z uzavřených expozic nebo aktuální fotografie z pobytů v přírodě či zajímavé články. Jejím prostřednictvím tak můžeme být ve vzájemném kontaktu a přijít na chvíli na jiné myšlenky.
Časopis Museum Factum je ke stažení na muzejní webové stránce v části publikace.
Obdobná situace je i v ostatních krajských muzeích – v Havlíčkově Brodě, Pelhřimově a Třebíči. Liší se pouze v odborných zaměřeních a formách prezentace. Havlíčkobrodské a třebíčské muzeum jsou aktivní také na Instagramu. Muzeum Vysočiny Pelhřimov prostřednictvím svých facebookových stránek zveřejnilo nevšední výzvu „Zašli krávu!“ Co se pod tím skrývá, už si však musíte přečíst sami! To zaměstnanci Muzea Vysočiny Třebíč se pro změnu zapojili do potřebného šití roušek. Je zřejmé, že v krajských muzeích ani po dobu celorepublikového nouzového stavu nezahálí. Naopak mají více času na odbornou činnost spočívající především v práci se sbírkami, administrativě a tvorbě nových programů a aktivit. A my, jakožto potenciální návštěvníci, se již s neskrývanou zvědavostí těšíme, co si pro nás zaměstnanci muzeí připraví. Čekání si mezitím můžeme zpříjemnit virtuálními prohlídkami. Odkazy jsou k dispozici na facebookových profilech jednotlivých Muzeí Vysočiny a na pomyslnou návštěvu se lze vydat také na hrad Roštejn
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se