Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Muzeum Vysočiny Jihlava, příspěvková organizace

 

 
 

Jaký byl rok 2021 z pohledu Muzea Vysočiny Jihlava?

 

Samozřejmě to byl rok, který opět zásadně ovlivnil COVID: organizace výstav, přednášek, akcí a vlastně veškerého „muzejního života“ byla nutně improvizovaná a organizačně náročnější, než jsme zvyklí. Zároveň to byl rok příprav velkých projektů: naše muzeum připravilo (a na konci roku předložilo k hodnocení) projekt, který by měl řešit rekonstrukci všech jihlavských expozic a opravu fasád muzejních objektů, spolupracovali jsme na projektování nových depozitářů v Pelhřimově a také při projektování zásadních oprav a úprav muzejních domů 57/58 v Jihlavě.

 

Která výstava/akce vzbudila mezi návštěvníky největší ohlas?

 

Pro návštěvníky jsme připravili atraktivní výstavu „Mezi Prahou a Káhirou – sto let české egyptologie“. Zahraniční spolupráci jsme navázali ve Slovinsku a na pobočce v Telči prezentovali výstavu „Afrika 1931: Foitovy fotografické zápisky na skleněných deskách“. Ke konci roku byla v Jihlavě otevřena výstava „Trojí život středověké keramiky“, která je jedním z výsledku víceletého výzkumného projektu. I tato výstava (i vzhledem k tomu, že obsahuje řadu interaktivních prvků) byla a je pro návštěvníky velmi přitažlivá. Zapomenout samozřejmě nesmím ani na hrad Roštejn – mimo tradičních prohlídkových tras a sezonní výstavy se zde odehrála řada tradičních i zcela nových kulturních akcí; hrad měl díky tomu velmi dobrou návštěvnost.


mvj

 

mvj

 


Co zajímavého připravujete pro rok 2022?

 

Sice doufáme, že provoz muzea už bude minimálně zasažen pandemií, ale i tak se budeme během roku zřejmě potýkat s některými omezeními. Bude-li finančně podpořen náš projekt rekonstrukce expozic, pravděpodobně alespoň na část roku bude muzeum pro veřejnost uzavřeno – věříme, že návštěvníci tuto situací pochopí a budou se s námi těšit na nové a rekonstruované expozice. Ke konci roku také přivítáme návštěvníky v úplně nových prostorách naší pobočky v Telči – objekt bývalého špitálu nyní prochází rekonstrukcí a je zajímavý i sám o sobě. V rámci projektu zde bude instalována výstava o fenoménu rašelinišť.

 

 

Na co - kterou výstavu/projekt se těšíte nejvíce Vy osobně? Vaše očekávání, přání ...

 

Věřím, že finančně bude podpořen náš projekt rekonstrukce expozic. Jeho součástí je i oprava fasády – pokud skutečně k realizaci dojde, bude mít Jihlava jeden nový a unikátní muzejní exponát přímo na náměstí: projekt vrací fasády jejich historické podobě a z muzejních objektů by vznikl doslova šperk.

 

Na otázky odpovídal: RNDr. Malý Karel Ph.D., ředitel Muzea Vysočiny Jihlava, příspěvkové organizace

http://muzeum.ji.cz 

 
 
Zodpovídá: Veronika Landsmanová
Vytvořeno / změněno: 14.1.2022 / 14.1.2022

Počet návštěv: 525
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek