Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Muzeum Vysočiny Pelhřimov

 

 
 

1)            Jaký byl rok 2014 z pohledu Muzea Vysočiny Pelhřimov rokem?

Rok 2014 byl pro nás dost hektický, naším největším úkolem totiž bylo kompletní přestěhování depozitářů. Akce „kulový blesk“ se naštěstí podařila a všechny předměty jsou nyní bezpečně uloženy v nových depozitářích v Heleníně. Může to znít jako banalita nebo samozřejmost, ale jsme opravdu rádi, že se během stěhování nic neztratilo a nepoškodilo. I přes velkou časovou náročnost stěhování jsme našli čas na připravení různých akcí pro návštěvníky i odborné aktivity. Sbírkový fond muzea se během uplynulého roku rozrostl o řadu zajímavých předmětů a především se zvýšila jeho zpracovanost, neboť všechny předměty byly před stěhováním pečlivě nafoceny. Naše nabídka služeb pro veřejnost se rozrostla o přednáškové „muzejní úterky“ a těší nás také trvalý zájem o námi připravované programy pro školy. Osobně mám radost také z toho, že pracovníci muzea nezanedbali ani svou odbornou badatelskou činnost, publikovali a účastnili se konferencí a seminářů, a to i přes to, že větší část těchto aktivit museli přenést do svého volného času.

  

2)            Která výstava/akce vzbudila mezi návštěvníky největší ohlas?

Akcemi pro veřejnost žil po celé léto hrad Kámen, kde byly vedle nově upravených expozic pro návštěvníky připraveny také tři umělecké výstavy. Velký úspěch měl „historický týden“ Kámen napříč staletími nebo program pro děti Kámenské hradohraní, úspěšnou novinkou byl Myslivecký den. V Pelhřimově se návštěvníci dobře bavili během Muzejní noci, která ve švejkovském duchu připomněla události léta 1914. Z muzejních výstav měla největší ohlas letní výstava historických kočárků ze sbírky Jaroslavy Šormové.

 

Hradohraní 2014 - lovecký salonek

 

Muzejní noc - Velká válka

 

3)            Co zajímavého připravujete v roce 2015?

Výstavní sezóna v muzeu začne připomenutím dávného studentského života v Pelhřimově v období monarchie a první republiky. Pokračovat budeme uměleckou výstavou tvorby současných dráteníků, poté u nás nainstalujeme putovní výstavu Poklady Vysočiny – Skvosty depozitářů. Na léto bychom chtěli nově připravit hravý program pro děti, jinak budeme samozřejmě pokračovat v zavedených akcích, jako je muzejní noc nebo přednáškové cykly. Vedle toho nás čeká ještě hodně práce s revizemi sbírkového fondu, které je třeba provést v souvislosti s loňským stěhováním. Na hradě Kámen budou v zimních měsících pokračovat postupné úpravy expozic, na léto opět chystáme řadu akcí pro malé i velké návštěvníky, kdy se budeme jako vždy snažit nabídnout co nejširší paletu témat od hravých prohlídek a „historických“ programů přes „motorkářské“ akce až po umělecká představení.

 

Zahájení sezóny 2014 na hradě Kámen

 

4)            Na které akce se mohou návštěvníci zejména těšit a na kterou výstavu/projekt se těšíte Vy osobně?

Bezpochyby unikátní bude putovní výstava Poklady Vysočiny, osobně jsem zvědavý na Dráteníkův rok, který bude spojen i s výtvarnou dílnou. Milovníci jednostopých vozidel by si rozhodně neměli nechat ujít celosezónní výstavu unikátní sbírky motokol Jana Čejchana na hradě Kámen.

 

Na otázky odpovídal: Mgr. Ondřej Hájek, ředitel Muzea Vysočiny Pelhřimov, příspěvkové organizace

http://www.muzeumpe.cz/

 
 
Zodpovídá: Bc. Veronika Švarcová
Vytvořeno / změněno: 30.1.2015 / 30.1.2015

Počet návštěv: 5835
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek