Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Mapa webu


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Muzeum Vysočiny Třebíč

 

 
 

Jaký byl rok 2013 z pohledu Muzea Vysočiny Třebíč rokem?

Rok 2013 byl rokem dokončování projektu „Zámek Třebíč – modernizace zámku a zpřístupnění nových expozic“. Dokončení stavebních prací v zámecké budově s kolaudací v měsíci březnu, nově vydlážděné nádvoří s restaurovanou kašnou v květnu. To již současně probíhaly intenzivní práce na přípravě expozic. Byl montován výstavní mobiliář, vyráběly se a osazovaly vitríny, v budoucích zámeckých expozicích byly lepeny nové textilní tapety a na místě byla restaurována kachlová kamna. Pracovalo se na přípravě expoziční grafiky a systému osvětlení expozic. Od září muzejní pracovníci instalovali sbírkové předměty a na samotný závěr byly osazeny popisky. To se již přiblížil termín slavnostního otevření čtyř nových expozic – mineralogické expozice Svět neživé přírody, klášterní expozice Svět portálů a bran, zámecké expozice Valdštejnové na Třebíči, muzejní expozice Lidé. Místa. Osudy., a zpřístupnění veřejných interiérů.

Která výstava/akce vzbudila mezi návštěvníky největší ohlas?

Slavnostní zpřístupnění nových expozic a veřejných interiérů vzbudilo největší ohlas. Po oficiální slavnosti, která musela být z kapacitních důvodů rozvržena do dvou listopadových dnů 21. a 22., vzbudily veliký zájem veřejnosti dva dny otevřených dveří. 2150 návštěvníků v sobotu 23. listopadu a 3350 během neděle 24. listopadu jsou toho určitě důkazem.

Den otevřených dveří

Co zajímavého připravujete v roce 2014?

V roce 2014 budeme spolupracovat s muzei a galeriemi Kraje Vysočina na společném výstavním projektu s pracovním názvem Poklady depozitářů. Ve výstavním prostoru na zámku v Třebíči probíhala do 5. ledna výstava Betlémy nejen malované, dále chystáme výstavy Hradisko u Kramolína, z archeologické sbírky muzea, Dýmky a svět a na závěr roku opět Betlémy. V pobočce našeho muzea v Muzeu řemesel v Moravských Budějovicích budou prezentovány výstavy Bílek - Březina, 120 let Severozápadní dráhy a Podhorácké Vánoce v proměnách času. Z akcí to budou Muzejní noci, 19. veletrh muzeí ČR, Dějepravné soutěžení a 19. Třebíčské kouření, soutěž v pomalém kouření dýmek s mezinárodní účastí.

Na které akce v roce 2014 se u Vás mohou návštěvníci zejména těšit a na co/kterou výstavu/projekt se těšíte Vy osobně?

Dovolím si tvrdit, že návštěvníci se mohou těšit na všechny výstavní projekty. Vítězit zřejmě budou stále žádané betlémy, které budeme i v dalších letech vystavovat v různých obměnách v adventním čase. Já osobně se těším na práci na dalším projektu Komplexní propagace zámku Třebíč, je to poprvé v historii našeho muzea, kdy se nám podařilo získat finanční prostředky na řízený marketing a propagaci na nejbližší dva roky.

Model Zámek Třebíč

Na otázky odpovídal: Ing. Jaroslav Martínek, ředitel Muzea Vysočiny Třebíč, příspěvkové organizace

www.zamek-trebic.cz

 

 

 
 
Zodpovídá: Bc. Veronika Švarcová
Vytvořeno / změněno: 10.1.2014 / 10.1.2014 | Zveřejnit od: 10.1.2014

Počet návštěv: 11312
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek