Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor informatiky > Analýzy a koncepce


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Analýzy a koncepce

Záložky hlavní nabídky

Vyberte:

Na osmdesát odborníků diskutuje o kyberkriminalitě v sídle krajského úřadu

Konference o kyberkriminalitě
Zhruba osmdesát specialistů se sjelo do sídla Kraje Vysočina v Jihlavě, aby se zúčastnilo 6. ročníku mezinárodní konference Řešení elektronického násilí a kyberkriminality. Cílem setkání pracovníků od policie, ze sociální oblasti i školství je seznámit se prostřednictvím odborných příspěvků s novými poznatky a trendy v oblasti kyberkriminality a naopak elektronické bezpečnosti a navzájem si předat zkušenosti a sdílet informace.
 

 
 

Dvoudenní konferenci dnes v kongresovém sále krajského úřadu zahájil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který nad akcí převzal záštitu. Kraj Vysočina je navíc jedním ze spolupořadatelů setkání, které organizačně zajišťuje Krajské ředitelství policie kraje Vysočina a Policejní akademie České republiky v Praze.

„Technologie a celosvětové elektronické propojení s sebou nese větší možnosti, jak páchat kriminální činy a je důležité být připraven. Jsem rád, že se do této aktivity zapojuje i Kraj Vysočina. Rádi se chlubíme, že má Vysočina v řadě oblastí kvalitní odborníky a je na špičce, a právě podobná setkání nás udržují aktivní,“ uvedl při slavnostním zahájení hejtman Jiří Běhounek.

 

Účastníky konference přivítal i ředitel Krajského ředitelství policie kraje Vysočina Radek Malíř. „Uspořádání akce vypovídá o tom, že máme o problematiku kyberkriminality zájem, pokládáme ji za důležitou a věnujeme se ji. Policie ČR už několik let nabírá pracovníky, kteří se této oblasti věnují. Musíme vědět, kam směřují trendy, abychom mohli naše lidi proškolit a čelit kriminálním činům po síti,“ uvedl plukovník Radek Malíř s tím, že je nutné hledat vyváženou polohu mezi bezpečností a svobodou v kyberprostoru.

 

První přednáška byla v režii docenta Josefa Požára, děkana Fakulty bezpečnostního managementu Policejní akademie ČR a také jednoho z nejuznávanějších evropských odborníků. Zaměřil se na Kybernetické hrozby a jejich trendy v bezpečnostním managementu. Kolegové ze Slovenska přiblížili možnosti prevence, řeč byla o mládeži a vzdělávání v oblasti kybernetické bezpečnosti nebo také o chování uživatelů na sociálních sítích. Martin Vaněček z Krajského ředitelství policie kraje Vysočina představí pohled policie a vybrané aktuální problémy informační kriminality na Vysočině a slovo získá i Petr Pavlinec z Odboru informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina. Odprezentuje projekt eBezpečnost v Kraji Vysočina, který je v současné době jedním z nejlépe hodnocených tuzemských projektů zaměřených dlouhodobě nejen na laiky, ale i na odborníky.

Druhý den budou prezentační bloky obsahovat témata, jako je problematika šikany na školách, pokročilé kybernetické hrozby, představen bude projekt Kraje pro bezpečný internet, jehož iniciátorem a organizačním vedoucím je právě Kraj Vysočina, a chybět nebudou ani informace o systému řízení bezpečnosti informací na krajském úřadě.

 

Šestý ročník konference organizačně připravil Kraj Vysočina ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie kraje Vysočina a Policejní akademií České republiky v Praze.



 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 13.10.2016 / 13.10.2016

Počet návštěv: 5193
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek