Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Školský portál > Mládež a sport > Zpravodaj novinek
Vyberte:
„Konferenci pod záštitou radního Kraje Vysočina pro sociální oblast Jana Tourka jsme stavěli především na tématu terapeutického rodičovství. V první části programu jsme si vyslechli informace z Úřadu pro mezinárodní ochranu dětí a svou roli v oblasti náhradní rodinné péče představil soudce okresního soudu ve Žďáru nad Sázavou Miloš Helcl,“ upřesnila Miluše Průšová z oddělení sociální ochrany a prevence odboru sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina.
Zástupkyně doprovázející organizace Vlaštovky představily projekt zaměřený na terapeutické rodičovství pro přechodné pěstouny, ze kterého vznikla kniha s názvem Most do bezpečí aneb Pěstounská péče na přechodnou dobu zblízka…
Kromě zajímavých rozhovorů s pěstouny a osvojiteli, kteří neměli lehký start po převzetí dítěte do náhradní rodinné péče, se ve druhé části programu konference představily tři doprovázející organizace působící v Kraji Vysočina. Například Táňa Graňáková, koordinátorka programu Náhradní rodinné péče z organizace Střed, z. ú., přiblížila roli klíčového pracovníka při doprovázení. „Bavíme se o roli důvěrníka, informátora, kontrolora a obhájce,“ definovala Táňa Graňáková a vysvětlila, co jednotlivé role obnáší a jak se v praxi ve vztahu klíčového pracovníka a pěstounské rodiny odráží. „Klíčový pracovník je takový mediátor v rodině. Pracuje s potřebami všech členů rodiny, tedy nejen pěstounských dětí, ale také těch biologických,“ uvedla Táňa Graňáková.
Zábavné odpoledne v Cityparku
Pro kohokoliv, kdo se o téma pěstounství, resp. náhradní rodinné péče zajímá, se uskutečnila akce V pěstounství táhneme za jeden provaz… přijďte popotáhnout s námi v jihlavském Cityparku ve čtvrtek 20. října. Během odpoledne na otázky moderátora Milana Řezníčka odpovídali odborníci, kteří se na Vysočině pěstounské péči profesně věnují. Děti si užily bohatý doprovodný program, tancovaly, mohly si nechat namalovat obličej, tvořit v dílničkách, vyfotit se, zasoutěžit si a zahrát si. Plnily úkoly a dostaly odměnu v podobě drobného dárku. „Cílem bylo veřejnosti přiblížit, jak systém náhradní rodinné péče na Vysočině funguje a kdo všechno se na něm podílí. Že i u nás v kraji máme děti bez rodičů, které za určitých okolností mají možnost žít v náhradní rodině a prožít šťastné dětství,“ uzavřel Martin Jelínek, vedoucí oddělení sociální ochrany a prevence odboru sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina.
Tato zpráva vznikla v rámci projektu: „Aplikace inovativních postupů v rámci sociální ochrany a prevence v Kraji Vysočina“, reg. č.: CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_007/0015546, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se