Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Návštěva předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové na Vysočině

Návštěva předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové na Vysočině
Na pozvání hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka navštívila Vysočinu předsedkyně dolní komory Parlamentu České republiky Miroslava Němcová. Celodenní program byl zaměřen především na návštěvu školských zařízení a organizací zajišťující služby pro ohrožené děti. V závěru návštěvy Miroslava Němcová přijala pozvání na slavnostní vyhlášení krajské ankety Sportovec Vysočiny a předala cenu jihlavskému kuželkáři Janu Kotyzovi, který v letošním ročníku ankety zvítězil.
 

 
 

Malou exkurzi do světa budoucích módních návrhářů absolvovala Miroslava Němcová v doprovodu hejtmana Vysočiny Jiřího Běhounka na Střední uměleckoprůmyslové škole Jihlava – Helenín. Prohlédla si ateliéry a nechyběla ani módní přehlídka modelů studentů školy oboru design oděvu. Střední uměleckoprůmyslová škola Jihlava díky přeměně z textilní školy na umělecko průmyslovou nabízí vzdělání nejen v oblastech designu interiérů, bytových doplňků a oděvů, ale i výtvarnictví, malby a ilustrace a v neposlední řadě i studium reklamy.

„Prohlídka unikátního školního komplexu mě velmi příjemně překvapila. Nesmírně se mi líbí, jak zde navazují na tradici textilního vzdělávání a  vychovávají nové profesionály. Práce studentů, které jsem v ateliéru viděla, jsou velice zdařilé. Nezapomenutelná byla i módní přehlídka společenských šatů, kterou připravily studentky designu oděvů. Je úžasné sledovat, jak nápaditě dokážou spojit osvědčenou klasiku se svou mladou tvůrčí fantazií,“ shrnula své dojmy předsedkyně Němcová.

 

Chuť Vysočiny měla možnost M. Němcová poznat v Černovicích. V místní originální výrobně čokoládových bombonů došlo i na malou "dietní chybu", neboť místní speciality reprezentují Českou republiku nejen v tuzemsku, ale i za hranicemi.

 

Dětský domov v Kamenici nad Lipou je jedním z dětských center v regionu, která pomáhají ohroženým nejmenším dětem do 3 let. Při jeho návštěvě se zástupci kraje netajili svými obavami z přístupu, který jse v oblasti péče o ohrožené děti postupně aplikován.

 

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 21.4.2011 / 21.4.2011

Počet návštěv: 22882
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek