Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Mapa webu


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Nejkrásnější knihy 31. Podzimního knižního veletrhu

KKV
V pátek 15. října se v prostorách Krajské knihovny Vysočiny udělovaly ceny za nejkrásnější knihy Podzimního knižního veletrhu. Ten se v Havlíčkově Brodě konal už po jednatřicáté a předávání ocenění pro nejkrásnější knihy pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina je jeho součástí od roku 2005. Každoročně se v rámci doprovodného programu uděluje Cena Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu Vysočiny, Cena města Havlíčkův Brod za nejkrásnější knihu veletrhu, cena Tiskáren Havlíčkův Brod za nejkrásnější dětskou knihu a Cena čtenářů Krajské knihovny Vysočiny a posluchačů Českého rozhlasu Vysočina.
 

 
 

Kraj Vysočina udělil Cenu Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu Vysočiny. Toto ocenění mohly získat knihy, které jsou s Krajem Vysočina spjaté obsahově a tematicky, přičemž nebylo podmínkou, aby jejich nakladatelé či autoři měli sídlo v Kraji Vysočina.


Město Havlíčkův Brod udělilo Cenu za nejkrásnější knihu veletrhu; do této kategorie byly zahrnuty jak knihy beletristické, tak populárně-naučné a naučné (fiction i non-fiction); v dřívějších ročnících mohly být oceněny pouze knihy beletristické.


Tiskárny Havlíčkův Brod, a. s., udělily Cenu za nejkrásnější dětskou knihu. Oceněný nakladatel získal slevu na výrobu publikace v Tiskárnách Havlíčkův Brod, a.s.


I v letošním roce byla udělena Cena čtenářů Krajské knihovny Vysočiny a posluchačů Českého rozhlasu Vysočina, knihy o regionu a v regionu vydané tak mohly být i letos oceněny hned dvakrát. Informace o přihlášených knihách byly dostupné na webových stránkách Českého rozhlasu Vysočina a ve vysílání Českého rozhlasu Vysočina. Posluchači mohli svým hlasováním vybrat tu knihu, která je nejvíc zaujala.


Oceněny byly tyto knihy:

Cena Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu Vysočiny
nakladatelství: Nezávislý podmelechovský spolek
autor: Miloš Doležal
titul: To už se nikdy nebude opakovat


Cena města Havlíčkův Brod za nejkrásnější knihu veletrhu
nakladatelství: Labyrint
autor: Gabriela Kyselová, Michal Baláž, Václav Šlajch
titul: Štefánik


Cena Tiskáren Havlíčkův Brod za nejkrásnější dětskou knihu
nakladatelství: Spolek pro Sedlčansko a Královéhradecko
autor: Markéta Vítková, Kateřina Čížková
titul: Jak barevná je modrá: letem světem autismem


Cena čtenářů knihovny a posluchačů Českého rozhlasu Vysočina
nakladatelství: Spolek Za záchranu rodného domu Jana Zrzavého v Okrouhlici
autor: Lucie Doležalová, Karel Pacovský
titul: Lipnická bible: štít víry v neklidných časech pozdního středověku


knihy

knihy

knihy

 
 
Zodpovídá: Veronika Landsmanová
Vytvořeno / změněno: 19.10.2021 / 19.10.2021

Počet návštěv: 1259
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek