Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor informatiky > Fond Vysočiny - Grantové programy pro oblast ICT


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Fond Vysočiny - Grantové programy pro oblast ICT

Záložky hlavní nabídky

Vyberte:

Nejvíce toho vědí o zemědělství děti z Pelhřimova, Horní Cerekve a Přibyslavi

Nejvíce toho vědí o zemědělství děti z Pelhřimova, Horní Cerekve a Přibyslavi
Dvojnásobný počet základních škol se letos přihlásil do krajské vědomostní soutěže pro žáky 6. – 7. tříd a víceletých gymnázií se zemědělskou tématikou. Nejlépe si s odborným testem poradil Tomáš Rais ze ZŠ Krásovy domky Pelhřimov, o druhém a třetím místě rozhodovalo šest vteřin, právě o ně byl rychlejší druhý Jan Brož ze ZŠ Horní Cerekev před svým spolužákem Tomášem Kolářem. „Přiměřeně obtížný test o 25 otázkách, který měl prověřit znalost přírodních věd a základy lesní, rostlinné i živočišné výroby, stihli nejrychlejší řešitelé zdolat za osm minut,“ prozradila radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

K plnému počtu 25 bodů se nejvíce přiblížil vítěz letošního ročníku Tomáš Rais ze ZŠ Krásovy Domky Pelhřimov. „Nejvíce zabrat mi dala témata o bramborách a matematický převod. V budoucnu bych byl rád strojvedoucí nebo hasič, o zaměstnání v zemědělství vůbec neuvažuji,“ říká Tomáš Rais, žák 7. třídy.

Z rychle sestavené statistiky je zřejmé, že děti znají národní strom, ví, který pták je nazýván lékařem lesa, ale problém jim dělají například převody měrných jednotek. Ale i další otázky dělaly teenagerům vrásky. Nejčastěji se tipovalo označení typů brambor nebo měsíc, který je nazýván měsícem myslivosti. Naopak bez problémů si děti poradily s poučkami o chování v lese.

 

Výsledky druhého ročníku soutěže Zemědělství na Vysočině pro 6. – 7. ročníky základních škol a víceletých gymnázií:

1. Tomáš Rais, ZŠ Krásovy Domky Pelhřimov

2. Jan Brož, ZŠ Horní Cerekev

3. Tomáš Kolář, ZŠ Horní Cerekev

4. Vendula Janů, ZŠ Přibyslav

5. Karolína Tušlová, ZŠ Přibyslav

 

Do loňského prvního kola soutěže Zemědělství na Vysočině se přihlásilo 20 škol, ve druhém už soutěžily děti z 42 škol. Dnes v Jihlavě „proti sobě“ usedlo 160 soutěžících. „Zájem o první ročník této speciální tematické soutěže nás loni překvapil, násobně vyšší účast v letošním kole je pro nás odměnou, protože je evidentní, že děti soutěžit baví. V tomto případě je přidanou hodnotou i nová sdílená informace nebo rozšíření povědomí o našich mimoúředních aktivitách,“ říká Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství.

 

Odměnou pro prvních dvacet nejlepších řešitelů soutěže Zemědělství na Vysočině je pozvání Kraje Vysočina na interaktivní odborný dvoudenní výlet například do Výzkumného ústavu bramborářského v Havlíčkově Brodě, do Centra Eden v Bystřici nad Pernštejnem, zařazena je návštěva Vyšší odborné školy a Střední odborné školy zemědělsko-technické v Bystřici nad Pernštejnem nebo skanzenu na Veselém Kopci. Tři nejlepší navíc získali od Školního statku Humpolec velký koš regionálních potravin. Anna Vavřičková z Gymnázia, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou bude mít navíc společně s rodiči možnost strávit V.I.P. den na České zemědělské akademii v Humpolci.

 

Kraj Vysočina děkuje partnerům soutěže: Školnímu statku Humpolec, České zemědělské akademii Humpolec, Zemědělskému svazu a Celostátní síti pro venkov.



 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.5.2018 / 3.5.2018

Počet návštěv: 4001
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek