Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Finance > Fond Vysočiny > Rada Fondu Vysočiny > zápisy ze zasedání


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

zápisy ze zasedání

Záložky hlavní nabídky

Vyberte:

Nemocnice Jihlava se v budoucnu rozroste o nový pavilon a parkovací dům. Kraj začíná projektovat

NEJI
Největší připravovanou krajskou investicí v regionálním zdravotnictví je aktuálně projekt nového pavilonu rehabilitační, následné a geriatrické péče a parkovací dům v areálu Nemocnice Jihlava. „Kraj pro stavbu dalších klíčových objektů nutných pro budoucí provoz své nemocnice využije rozvojové plochy současného záchytného parkoviště a pozemek po demolici bývalého infekčního oddělení,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast majetku Karel Janoušek.
 

 
 

Pavilon rehabilitační, následné a geriatrické péče

Objekt bude vyprojektován jako pětipodlažní, bude mít dvě křídla propojená pochůzkovými rampami. Počítá se s tím, že sem bude přemístěn ambulantní provoz rehabilitačního oddělení, provoz hemodialýzy s 24 plnohodnotnými místy, oční oddělení vč. samostatného operačního traktu, bude zde rehabilitační lůžková část, geriatrická rehabilitace, návazná péče i paliativní péče – studie počítá až s 134 lůžky a 24 vyšetřovnami.

 

Parkovací dům

Čtyřpodlažní samostatný objekt, který počítá se čtyřmi stovkami parkovacích míst na pěti výškových rovinách. Jednotlivá patra propojí schodiště pro pěší i výtah. Na nejvyšším patře je uvažováno částečné zelené zastřešení.

 

„Projektování nových objektů bude zadáno samostatně. Znamená to, že pavilon i parkovací dům mohou v budoucnu postavit různí dodavatelé, v různém čase. Kraj počítá s tím, že v případě nového pavilonu využije ministrem zdravotnictví avizovanou výzvu IROP na projekty následné péče,“ doplňuje Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje.

 

Projektant nových objektů bude znám nejdříve v prosinci letošního roku. Podle informací Karla Janouška bude mít k dispozici cca 1,5 roku na přípravu všech potřebných dokumentů. Půjde o největší investici, kterou kraj nechává projektovat metodou BIM.

 

„V budoucnu je počítáno s tím, že ve staré budově rehabilitace bude fungovat ředitelství nemocnice. To uvolní současně využívané prostory, z nich se opět stane lůžková část nemocnice, resp. zdravotnický trakt. Část přízemí budovy stávající rehabilitace chce nemocnice nabídnout k pronájmu stomatologům, kteří by chtěli otevřít ambulanci a nemají prostory. Diskutovány jsou i varianty, kdy by mohla dílčí část objektu sloužit jako ubytování pro zaměstnance nemocnice,“ doplnil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

 

Pokud jde o další rozvojové investice ve zdravotnictví, pak Kraj Vysočina finišuje s dokumentací pro stavební řízení parkovacího domu pro Nemocnici Třebíč. Do měsíce bude dokumentace předána příslušnému stavebnímu úřadu k územnímu řízení a pro vydání stavebního povolení. Předpokládá se, že budou vydána na jaře příštího roku. Následovat bude veřejná zakázka na dodavatele stavby. Pokud budou popsané povinné administrativní procesy kopírovat navržený harmonogram, je možné, že by stavba parkovacího domu pro Nemocnici Třebíč mohla začít ještě na konci roku 2023.


Vizualizace nových objektů v areálu Nemocnice Jihlava

NEJINEJI

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.9.2022 / 27.9.2022

Počet návštěv: 2360
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek