Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Nemocnice Jihlava pořídí nový operační stůl a obnoví několik dalších přístrojů

Jihlavská nemocnice šetří miliony na energiích, díky tomu získala cenu
Operační stůl pro oční oddělení, vrtací minisystém používaný při ortopedických výkonech pro centrální operační sály nebo fixace určené pro stereotaktické ozařování na onkologickém oddělení. Toto vybavení plánuje se souhlasem Rady Kraje Vysočina v nejbližších týdnech zakoupit Nemocnice Jihlava. „Jednotlivá zařízení už jsou natolik opotřebovaná, že by bylo nerentabilní je opravovat, proto je nemocnice zakoupí ze svých prostředků a část uhradí finančními dary,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Sada tzv. extrakraniálních fixací je určená pro stereotaktické ozařování na onkologickém oddělení a doplní vybavení v minulém roce pořízeného lineárního urychlovače. Samotný proces umožňuje velmi přesné ozáření pacienta vysokou dávkou v krátkém časovém intervalu při současném významném šetření okolních zdravých tkání. Zdravotníci očekávají, že stereotaktická radioterapie, jako kombinace vynikající efektivity a minimální toxicity, se bude nadále rozšiřovat. Navíc náklady nemocnice ve výši téměř 1,4 milionu korun sníží 800 tisícový dar.


Oddělení onkologie navíc potřebuje obměnit vybavení z roku 2003, očnímu oddělení má vzhledem k rozšíření operativy sloužit nový operační stůl a stávající kapacitu traumatologických a ortopedických výkonů rozšíří vrtací minisystém pro oddělení centrálních operačních sálů.


Nemocnice Jihlava má ve schváleném investičním plánu na rok 2016 mimo jiné pořízení anesteziologické soupravy na oddělení ARO, přenosného ultrazvuku na dětské oddělení nebo přístroje pro odběr kožních transplantátů s elektrickým pohonem tzv. Elektrodermatom pro chirurgii. Největší plánovanou investicí v oblasti zdravotnického zařízení je nové PET/CT pracoviště, díky kterému budou moci lékaři dříve zachytit nádory a lépe kontrolovat léčbu u onkologických pacientů. Pracoviště za téměř 100 miliónů korun, kdy samotné přístrojové vybavení bude stát přes 57 miliónů, má začít fungovat na podzim. Projekt financuje Kraj Vysočina, Ministerstvo zdravotnictví ČR a Nemocnice Jihlava.


 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 25.7.2016 / 25.7.2016

Počet návštěv: 6428
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek