Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Nemocnice Jihlava se pyšní novým pracovištěm za desítky milionů

PET/CT
V jihlavské nemocnici otevřeli nové PET / CT pracoviště za desítky miliónů korun. Pomůže pacientům nejen z Vysočiny, ale také z okolních krajů. Lékaři můžou dříve zachytit nádory a lépe kontrolovat léčbu. „Nové pracoviště ušetří čas především pacientům, kteří už nebudou muset jezdit na diagnostiku daleko, navíc počítáme s tím, že se zkrátí čekací doby na vyšetření,“ pochvaluje si hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

U pacientů s národy tlustého střeva a konečníku pomůže rozhodnout o způsobu léčby, u nádorů plic a průdušek dokáže rozlišit operovatelný a neoperovatelný nádor a také reakci na daný druh léčby. U pacientek s rakovinou prsu identifikuje lépe metastázy. To je jen malý výčet, k čemu bude sloužit nové pracoviště PET / CT jihlavské nemocnice.


„Zjednodušeně lze říci, že budeme moci včasněji diagnostikovat nádory, lépe posoudit míru metastáz a sledovat účinnost léčby, což znamená, že pacientům se bude moci vybrat nejefektivnější léčba,“ jmenuje ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev. Nové pracoviště bylo chybějícím dílkem do skládačky Komplexního onkologického centra.


„Celorepublikově stoupá četnost onkologických onemocnění. Pacienty jsme museli odesílat na pracoviště do Prahy a Brna a čekací doby jsou kolem tří měsíců, péče tak bude pro pacienty dostupnější,“ dodává provozně-technický náměstek Alexander Filip.


Pracoviště povede tým zkušených odborníků. V jeho čele je dlouholetý přednosta Kliniky nukleární medicíny FN Brno Doc. MUDr. Jiří Prášek, CSc. Pacienty budou vyšetřovat lékaři s vysokou odbornou úrovní.


Nové PET / CT se využije především pro pacienty Komplexního onkologického centra, které má v jihlavské nemocnici spádovost zhruba půl milionu lidí z Kraje Vysočina. „V plánu je, že by do Jihlavy jezdili také pacienti z Pardubického a Jihočeského kraje, kteří využívají služby klasické nukleární medicíny. U těch je spádovost zhruba 200 tisíc lidí,“ doplnil hejtman Jiří Běhounek.


PET centrum poslouží k posouzení rozsahu nádoru, lépe bude také sledovat pacienta po léčbě a případně včasně zachytí návrat onemocnění. Sleduje také průběh léčby a lékaři tak díky technologiím mohou dokumentovat účinnost léčby. „Přeji všem, aby toto nově otevřené pracoviště nemuseli potřebovat,“ dodal při slavnostním otevření hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.


Celkové náklady jsou 95 milionů korun. Stavební úpravy přišly na 29 milionů, zbylých 66 milionů stálo vybavení pracoviště. Projekt financuje Kraj Vysočina jako zřizovatel Nemocnice Jihlava, Ministerstvo zdravotnictví České republiky a Nemocnice Jihlava.


PET/CT

PET/CT

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 29.9.2016 / 29.9.2016

Počet návštěv: 11158
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek