Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Nová působiště pro nevyužívané knihy

Nová působiště pro nevyužívané knihy
Společnost FCC Česká republika, s.r.o., Kraj Vysočina, Gymnázium Jihlava a Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava společně zrealizovaly další projekt zaměřený na opětovné použití knih. Studenti, učitelé a pracovníci Gymnázia a Střední průmyslové školy v Jihlavě do přistaveného velkoobjemového kontejneru odložili na 450 kusů knih a časopisů, které dále poslouží pro čtenáře v domovech seniorů a pro veřejnost. Jedná se o pokračování pilotního projektu na opětovné použití knih, do kterého jsou zapojeny organizace zřizované krajem. Hlavním iniciátorem a organizátorem aktivit je společnost FCC Česká republika, s.r.o., zabývající se především nakládáním s odpady.
 

 
 

 „Třídicí linkou na Hruškových dvorech ročně projde 7 500 tun papíru, který obsahuje čím dál více knih ve velmi dobrém stavu. Tak vznikla myšlenka na jejich záchranu opětovným použitím. Základní tábor pro nevyužívané knihy od studentů a vytříděné knihy z třídicí linky je vybudován v naší provozovně v ulici U Hlavního nádraží – Bedřichově, kde jsme v březnu začali přijímat mimo režim odpadů starší, ale zachovalé knihy. Ve spolupráci s odborem životního prostředí a zemědělství a odborem sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina jsme pro ně nalezli další využití. Poslouží v domovech pro seniory, zřizovaných Krajem Vysočina, kde rozšíří nabídku knižních titulů. Po přečtení si je zapůjčí další domov, a tak zajistíme jejich opětovné použití pro velké množství čtenářů,“ doplnil Radek Kourek z FCC ČR. Dalším zdrojem knih jsou tzv. knihobudky, které jsou umístěné na veřejných prostranstvích, a knihy jsou tak volně dostupné pro širokou veřejnost.

 

„Učím na naší škole ekologii a etiku a hned se mi zalíbil podnět k této akci, který nám v loňském školním roce dali paní Navrátilová z Odboru životního prostředí Krajského úřadu Kraje Vysočina a pan Kourek z třídičky odpadů ASMJ FCC Environment v Jihlavě. Jsem velice ráda, že se do této prospěšné akce společně s naší školou zapojila i sousední průmyslovka. Projekt Re-use knih a časopisů je prospěšný lidem a přírodě a navíc v něm vidím příklad fungující spolupráce mezi státní správou, školami a servisními organizacemi. Re-use knih a časopisů jsme na jihlavském gymnáziu pořádali v letošním roce už podruhé. Počet vybraných knih byl ve srovnání s první akci v červnu přibližně pětinásobný. Ke zvýšení zájmu našich žáků, učitelů a dalších pracovníků školy o Re-use knih oproti akci před čtvrt rokem výrazně přispělo zapojení studentského Parlamentu Gymnázia Jihlava, který si vzal na starosti propagaci a přípravu sběrové akce ve škole,“ uvedla Linda Taláčková, koordinátorka EVVO na Gymnáziu Jihlava.


 

  • Eva Navrátilová, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz

 


Kontaktní osoba FCC ČR:

Ing. Radek Kourek, e-mail: Radek. Kourek@fcc-group.cz, tel.: 606 735 589

Firma FCC v České republice (do roku 2015 působící pod názvem .A.S.A.) byla založena v roce 1988 v Rakousku. Od roku 2006 je jejím majitelem španělská firma FCC. V relativně krátkém období se společnost stala jednou z nejvýznamnějších evropských firem, zabývajících se nakládáním s odpady a poskytováním komunálních služeb.

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.10.2018 / 23.10.2018

Počet návštěv: 5756
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek