Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

Cesta: Titulní stránka > Servis pro samosprávu > Zastupitelstvo kraje

O vítězích krajské soutěže mladých cyklistů je na Vysočině rozhodnuto

ilustrační foto
Letošní krajské cyklistické klání žáků základních škol má své vítěze. Tradiční Dopravní soutěž mladých cyklistů, která se tentokrát konala 9. června ve Žďáře nad Sázavou vyhrálo družstvo ze ZŠ Lánecká ze Světlé nad Sázavou v mladší kategorii a družstvo ze ZŠ T.G. Masaryka z Moravských Budějovic ve starší kategorii. Na vítěze čekal kromě hodnotných cen i postup do republikového finále, které se uskuteční 21.-23. 6. 2011 v Třeboni.

Nejvíce trestných bodů zaznamenávali soutěžící při jízdě zručnosti přes různé překážky a také z testů z pravidel silničního provozu. Naopak nejlépe si vedli při poskytování první pomoci nebo při práci s mapou. Žáci zvládli dobře i jízdu po dopravním hřišti za přísného dohledu policistů, kteří jim přidělovali trestné body za každý dopravní přestupek. Zvítězilo to družstvo z každé kategorie, kterému se v součtu všech pěti disciplín podařilo získat nejméně trestných bodů.