Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Oceněny nejkrásnější knihy Podzimního knižního veletrhu

Oceněny nejkrásnější knihy Podzimního knižního veletrhu
V rámci 22. Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě byly oceněny čtyři výjimečné knihy. Tři vybírala odborná porota v čele se spisovatelkou Irenou Douskovou, jednu zvolili čtenáři knihovny a posluchači Českého rozhlasu Region. Nejkrásnější knihou Vysočiny se stala kniha básní Bohuslava Reynka s názvem Pod prahem svítá, titulem nejkrásnější kniha veletrhu se může pyšnit Atlas odlehlých ostrovů od Judith Schalansky a jako nejkrásnější dětskou knihu vybrala porota Velké dobrodružství Pepíka Střechy autora Pavla Čecha. Čtenáři a posluchači ocenili knížku Hory, má panenko od Andrei Jarošové. Slavnostní vyhlášení nejkrásnějších knih Podzimního knižního veletrhu se uskutečnilo v pátek 19. října 2012 v sále Staré radnice.
 

 
 
  • Kraj Vysočina udělil letos podruhé Cenu Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu Vysočiny. Toto ocenění mohly získat knihy, které jsou s krajem Vysočina spjaté obsahově a tematicky, přičemž není podmínkou, aby jejich nakladatelé či autoři měli sídlo v Kraji Vysočina. Cena je dotována částkou 60 000 Kč, polovinu získá autor a polovinu nakladatel.
  • Město Havlíčkův Brod udělilo Cenu za nejkrásnější knihu veletrhu; do této kategorie jsou zahrnuty jak knihy beletristické, tak populárně-naučné a naučné (fiction i non-fiction). Cena je dotována částkou 40 000 Kč a je určena nakladateli knihy.
  • Tiskárny Havlíčkův Brod, a. s., udělily Cenu za nejkrásnější dětskou knihu. Oceněný nakladatel získá slevu na výrobu publikace v Tiskárnách Havlíčkův Brod, a.s., ve výši 20 000 Kč.
  • Opět byla udělena i Cena čtenářů knihovny a posluchačů Českého rozhlasu Region, o nejkrásnější knihu regionu. Český rozhlas Region věnuje výherci reklamní kampaň v hodnotě 25 000 Kč.

 

Cena Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu Vysočiny

nakladatelství:  Petrkov

autor:                Reynek, Bohuslav           

titul:                   Pod prahem svítá

Hodnocení předsedkyně poroty:

Neokázalé a přitom úchvatné křehkosti spojení „Reynka s Reynkem“ se prostě hned tak něco nevyrovná. Člověku se knihu, z níž jako by téměř fyzicky vycházelo zvláštní světlo, ani nechce dát z rukou.

Anotace:

Výbor básní v uspořádání Jiřího Reynka bohatě doplněný grafickými listy. Kniha obsahuje mimo jiné CD zhudebněných básní Bohuslava Reynka uskupením Transitus Irregularis.

 

Cena města Havlíčkův Brod za nejkrásnější knihu veletrhu

nakladatelství:   Nakladatelství 65. pole

autor:                 Judith Schalansky

titul:                   Atlas odlehlých ostrovů

Hodnocení předsedkyně poroty:

Poezie, snovost i střídmá elegance tohoto pozoruhodného atlasu originálním způsobem vybízí vnímavého čtenáře především k nikdy nekončícím dobrodružstvím ducha.

Anotace:

V dnešním globalizovaném světě se zdá téměř nemožné, že ještě existují těžce dosažitelná místa. Přesto je autorka knihy našla: padesát odlehlých ostrovů, padesát teček ve světových oceánech, nesoucích pohádková jména.

 

Cena Tiskáren Havlíčkův Brod za nejkrásnější dětskou knihu

nakladatelství:  Petrkov

autor:                Pavel Čech

titul:                  Velké dobrodružství Pepíka Střechy             

Hodnocení předsedkyně poroty:

Dávno už je nadbytečné dokazovat, že komiks může být žánrem nezpochybnitelných uměleckých kvalit. „Velké dobrodružství Pepíka Střechy“ jedním z takových důkazů samozřejmě je. Jeho čistá a poetická krása zůstává kromě jiného přístupnou a vstřícnou i k dětem.

Anotace:

Příběh nový, kompaktní a zcela svébytný. Čechova poetika získala další netušené fasety - po stáří a smrti pronikla do krajiny foglarovské oslavy klukovského snění také první křehká láska i touha najít své místo v nepřehledném světě.

 

Cena Českého rozhlasu Region

V čtenářsko-posluchačské anketě, byla vybrána kniha:

nakladatelství: Grifart

autor:               Andrea Jarošová

titul:                 Hory, má panenko

Anotace:

Radek Jaroš, autor úspěšných knih Dobývání nebe a Hory shora, je v současnosti nejznámějším českým horolezcem, který vystoupil na dvanáct osmitisícových vrcholů čtyř kontinentů. Publikace ukazuje tohoto špičkového sportovce očima jeho dcery.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.10.2012 / 22.10.2012

Počet návštěv: 20578
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek