Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Očkování čtvrtou dávkou proti COVID-19 na Vysočině

očkování
Ministerstvo zdravotnictví tento týden informovalo o možnosti podání čtvrté dávky očkování proti COVID-19 bez registrace ve vybraných očkovacích místech po celé republice i u zapojených praktických lékařů. „V případě krajských nemocnic na Vysočině je možné čtvrtou dávku bez registrace absolvovat prozatím na čtyřech pracovištích. Zájemci o očkování musí být plnoletí a minimálně čtyři měsíce po třetí dávce. V každém případě je nutné si očkování ve vybraném centru nebo u praktika raději předem ověřit,“ upozorňuje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.
 

 
 

Očkování 4. dávky bez registrace

  • Nemocnice Havlíčkův Brod, pavilon onkologie, každý čtvrtek 7.00–11.00 hodin, s REGISTRACÍ každý pátek 13.00–15.00 (od 15. 8. 2022)
  • Nemocnice Jihlava, Vrchlického ul., ordinace chronických ran, každé úterý 13.30–18.30
  • Nemocnice Třebíč, budova U, konkrétní termín: 3. 8., 16.30–18.00
  • Nemocnice Pelhřimov, prozatím bez registrace neočkuje
  • Nemocnice Nové Město na Moravě, infekční ambulance, každý sudý týden v úterý 14.00–16.00

Informace o očkování mají nemocnice aktualizované na svých www stránkách. Výše uvedené se může v čase měnit s ohledem na aktuální zájem o očkování.

 

„Pokud jde o očkování s registrací, které má být podle informací ministerstva zdravotnictví spuštěno 15. srpna 2022, pak je Kraj Vysočina připraven zachovat stávající očkovací místa, která jsou umístěna ve všech pěti krajských nemocnicích na Vysočině – v Jihlavě, Havlíčkově Brodě, Novém Městě na Moravě, Třebíči i Pelhřimově. Mezi očkovacími místy bude dále figurovat i Telč a Třešť, není vyloučeno, že kapacitu nabídne i očkovací místo v Chotěboři nebo pracoviště soukromé nemocnice Vysočinské nemocnice,“ uvedl Vladimír Novotný. Podle skutečného zájmu o očkování jsou krajské nemocnice schopny rozšířit pracovní dobu očkovacích míst.

 

V současné době shromažďuje krajský očkovací koordinátor informace o požadavcích na očkování v sociálních zařízeních. Každá z krajských nemocnic bude podle potřeby aktivovat mobilní očkovací tým, který zajistí proočkovanost zájemců v pobytových sociálních zařízení. V případě vysokého zájmu o mobilní očkování využije Kraj Vysočina nabídnuté kapacity organizace Podané ruce, se kterou už úspěšně spolupracoval v loňském roce.  

Vladimír Novotný avizuje, že další koordinační schůzku k očkování, testování a organizaci práce nemocnic v případě většího počtu COVID-19 pozitivních vyžadujících intenzivní lékařskou péči naplánovalo vedení Kraje Vysočina se zástupci krajských nemocnic a krajským koordinátorem už na tento pátek.

 

Na území Kraje Vysočina je nyní hlášena zhruba trojnásobně vyšší týdenní incidence nákazy COVID-19 oproti stejnému období loňského roku. V nemocnicích je, podle statistik nemocnic, péče poskytována více než čtyřicítce osob z nichž čtyři jsou v péči JIP oddělení nebo potřebují úplnou plicní ventilaci. Obdobná statistika byla nemocnicemi v loňském roce vykazována až koncem září.

 

Přehled aktuální statistiky pro Kraj Vysočina: https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19/kraje/VYS


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.7.2022 / 20.7.2022

Počet návštěv: 2193
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek